Ką reikia žinoti įsirengiant malkinę?

MalkinesNors labai sparčiai populiarėja namų šildymas dujomis arba kitais alternatyviais metodais, tačiau didelė dalis naujos statybos ir beveik visi senos statybos namų šeimininkų būstą šildo kietu kuru. Kalbant apie kietą kurą, vienas iš populiariausių yra malkos.

Šildymas malkomis toks populiarus yra dėl kelių priežasčių, iš kurių pagrindinė – tai bene pigiausias šildymo metodas. Tačiau jį pasirinkus, reikia įvertinti, kad malkas reikia kažkur laikyti, kad jos būtų apsaugotos nuo drėgmės, nes medis turi savybę traukti drėgmę, o vėliau tokios malkos sunkiai dega, labai rūksta ir beveik nesuteikia šilumos, o kartu labai gadina šildymo katilą ir visą šildymo sistemą bei kaminą.

Malkinės yra specialiai malkoms laikyti pastatytos pastogės arba kito tipo statiniai. Pirmiausia, reikia įvertinti, kur sklype statyti malkinę. Žinoma, geriausia, jei yra galimybė, malkinę statyti kuo arčiau katilinės, kad rudenį nereikėtų malkų per visą kiemą nešti pilant lietui, o žiemą – klampojant per pusnis. Tačiau, jei malkos nėra pagrindinis šildymo kuras, o naudojamos tik kartais pakūrenti židinį arba kepsninę – tada ją galima įrengti bet kurioje nuosavo sklypo vietoje.

Tačiau reikia atsižvelgti ir į pačio sklypo išplanavimą. Specialistai pataria sklypą dalinti į dvi zonas: ūkinę, kurioje ir patariama statyti malkinę, ir reprezentatyvinę.

Taip pat reikia apsvarstyti ir finansines galimybes ir, jei nėra galimybės statyti rimtą statinį, verta įsirengti stoginę. Stoginėje tvarkingai eilėmis sukrautos malkos gali būti netgi sklypo puošmena, o drėgmės pritraukti gali nebent kraštinės malkos.

Taigi, jei būstą šildote kietu kuru – malkomis, tikriausiai jau įsirengėte arba planuojate įsirengti malkinę, kuri gali tapti ne tik malkų apsauga nuo drėgmės, bet ir sklypo puošmena.

One thought on “Ką reikia žinoti įsirengiant malkinę?

  1. namo planas

    Pas mus kaip tik šiuo metu ruošiamas namo planas ir labai svarstau, ar reikalinga nedidelė malkinė ar ne. Kadangi pagrindinis kūrenimas bus dujomis, tai didelės tikrai nereikia. Bet turėsime židinį, tad svarstau, ar vis gi reikalinga malkinė.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>