Kaip apšiltinti namo pamatus?

Namų pamatai yra taip pat labai svarbi vieta, kuriai tiesiog būtinas šiltinimas. Šiltinimo būdų ir medžiagų yra taip pat skirtingų, priklausomai nuo galimybių, poreikio ir situacijos kiekvienas pasirenka sau priimtiniausią.

Pamatų šiltinimo medžiagų pasirinkimą taip pat įtakoja ir namo energinis naudingumas. Kuo aukštesnė klasė, tuo efektyvesnės medžiagos turi būti naudojamos pamatų apšiltinimui. Pasyvių ir kitų energiškai efektyvių namų pamatų šiltinimui būtina naudoti medžiagas, kurios turi atsparumą drėgmei, apkrovoms ir gerą šilumos izoliaciją. Tam geriausia naudoti vientisą uždarų porų struktūros medžiagą, tai gali būti ekstruzinis polistirenas arba puikiai tinka uždarų porų poliuretanas.

Pamatų šiltinimas poliuretano putomis, būtent uždarų porų, užtikrina pamatų sandarumą, pasižymi puikia hidroizoliacija ir aukšta šilumine varža. Kadangi tai yra purškiamos putos, kurios vėliau sukietėja, jos puikiai įsiskverbia į visus plyšius ir užpildo kiekvieną tarpą. Pasirinkus šį šiltinimo būdą, pamatus reikalinga atitinkamai darbams paruošti, t.y. atkasti mažiausiai 1 metrą nuo pamato per visą ilgį. Tai reikalinga laisvam priėjimui ir kokybiškam užpildymui šiltinamąja medžiaga.

Labai svarbu pamatus apšiltinti dar statybų eigoje, geriausia, vos juos įrengus. Tokiu atveju išvengsite papildomų darbų ir bus lengviau prie jų prieiti. Nepriklausomai nuo to, kokias medžiagas naudosite pamatų šiltinimui, pamatą reikės atkasti tiek, kiek planuojate jį šiltinti po žeme, geriausia bent 1,2 metro gylyje. Pasirinkę šiltinimui polistireną, labai svarbu pamatų hidroizoliacija, kuriai reikalinga membrana, apsauganti ne tik pamatą, bet ir polistireną nuo gruntinio vandens.

Kai kuriais atvejais pamatų šiltinimas atliekamas pamato viduje, tačiau specialistai rekomenduoja tai daryti tik išskirtinais atvejais. Pavyzdžiui, jeigu nėra galimybės apšiltinti iš išorės. Šiltinant pamatus iš vidaus polistirenu, rekomenduojama klijuoti jį specialiais klijais.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>