Tepalų Keitimas

Tepalų keitimas – tai kiekvienam automobiliui būtina procedūra. Ją patartina atlikti bent kartą kas du metus, arba vos pravažiavus 10 000 kilometrų. Tuo atveju, jei naudojate sintetinius tepalus – nuvažiavus 15 000 kilometrų. Vis dėlto, realiai, tepalus patartina keisti vos nuvažiavus 10 000 kilometrų, nes po tokio nuvažiuoto atstupo, tepalo savybės pablogėja, o tai tikrai nėra naudinga jūsų transporto priemonei.

Kokia nauda iš tepalų? Tepalai yra pagrindinis dalykas, padedantis sumažinti trintį variklio darbo metu. Tepalai kokybiškai atlieka šį procesą ganėtinai nemažą laiko tarpą, tačiau su kiekvienu kilometru tepale daugėja nenuosėdų, tad jo atliekamo proceso kokybė vis mažėja. Būtent dėl to tepalų keitimas yra būtinas procesas ir jo pamiršti tikrai nerekomenduotina.

Jei kalbant apie tepalų pasirinimą, rinkdamiesi tepalus galite rinktis tikrai iš daugybės tepalų rūšių. Vis dėlto, svarbiausia renkantis tepalus yra du kriterijai – tepalo klasė ir klampumas. Pagal klampumą tepalai skirstomi į dvi rūšis – skystus ir klampius. Tiesą sakant, pasakyti kuri iš šių rūšių yra geresnė yra tikrai sunku. Vis dėlto, automobliuose, kuriuose pasireiškia pastovus tepalo mažėjimas nepatartina naudoti skystesnės alyvos. Jei kalbant apie alyvos klasę, ji yra skirta tam, kad galėtume atskirti kam tepalas yra skirtas naudoti. Tepalai, kurių klasėje yra S raidė, yra skirti benzininiams varikliams. Tuo tarpu tepalai, kurių klasėje yra nurodyta C raidė, yra skirti dyzeliniams varikliams. Tuo atveju, jei alyvos klasėje yra nurodytos abi šios raidės, reiškiasi, jog tepalas tinka tiek benzininiams, tiek dyzeliniams varikliams.

Viską sudėjus, rinkdamiesi tepalą savo mašinai daug darbo tikrai neturėsite, tačiau turite būti susipažinę su tepalų žymėjimo sistema. Taip pat, labai svarbu neapleisti tepalo, jį tikrinti, o nuvažiavus patartiną atstumą kilometrais, nepamiršti pasikeisti tepalus. Jei pats šio darbo nesugebėsite atlikti, tai tikrai netaps didele problema, nes tikriausiai visi automobilių remonto servisai atlieka tepalų keitimo paslaugas, tad šioje vietoje su problemomis tikrai, kad nesusidursite. Linkime būti atsakingiems, bei neapleisti savo mašinos kokybiško tepalų keitimo srityje.