Baldų priežiūros būdai

Natūrali oda, naudojama baldams gaminti turi apsauginį sluoksnį, tačiau naudojant netinkamas valymo priemones gali pakisti jos spalva. Todėl odą reikėtų saugoti nuo tokių priemonių, kaip purškalai, kremai, žibalo pagrindu pagaminti chemikalai, alkoholis, tirpikliai ar amoniakas. Aptarkime, kokie yra šio tipo baldų priežiūros būdai.

Odos, naudojamos baldams gaminti, rūšys

  • Eko oda – iš šios rūšies odos pagamintus baldus reikia valyti tik pilku muilu (natūraliu be ploviklių) ir šiltu vandeniu. Valymui reikėtų naudoti minkštą šluostę.
  • Natūrali oda – tai unikali medžiaga, kurią reikia prižiūrėti ir laikas nuo laiko regeneruoti. Kaip mes rūpinamės savo oda, taip turėtume rūpintis ir odiniais baldais, kad pailgintume jų tarnavimo laiką. Kiekvienas iš natūralios odos pagamintas baldas yra skirtingas, kaip ir kiekvieno žmogaus pirštų atspaudai. Todėl kiekvienas, kuris renkasi odą, susiduria su jos unikalumu, kurį suteikia randų, įbrėžimų, dūrių, tekstūros ar atspalvių skirtumų paliktos žymės. Tokios ir panašios žymės nėra trūkumas, o tik natūralios odos autentiškumo garantija.

Odinių baldų priežiūra

Kad oda kuo ilgiau išlaikytų savo savybes, ją reikia periodiškai prižiūrėti. Odinių baldų atnaujinimas, specialiomis impregnavimo priemonėmis, priklausomai nuo naudojimo intensyvumo, turėtų būti atliekamas 2-4 kartus per metus. Naudojimo metu atsiradusius nešvarumus ir dėmes taip pat reikėtų kuo greičiau pašalinti. Plačiau apie odinių baldų priežiūrą ir jos reguliarumą: https://manobustas.net/

Geriausias būdas prižiūrėti odinius baldus – reguliariai, kas savaitę juos siurbti, taip gerokai sumažinamas nešvarumų kaupimasis. Savo namus paprastai siurbiame ir valome kas savaitę, būtent tada rekomenduojame skirti keletą minučių ir odiniams baldams išsiurbti. Rekomenduojama siurbti sausuoju būdu (geriausia naudojant dulkes traukiančias šluostes) arba valyti su kempine, šiek tiek sudrėkinta tinkamu preparatu. Valant ypatingą dėmesį reikia skirti stipriai ištemptoms vietoms ir toms, kurios liečiasi su žmogaus oda ir plaukais (porankiai, galvos atlošai ir t. t.).

Po kiekvieno valymo odą reikėtų patepti specialiu kremu, kad būtų užtikrinta tinkama apsauga nuo vandens, aliejų ir alkoholio. Kremas tepamas minkšta medvilnine šluoste ant viso paviršiaus. Apsauginis kremas konservuoja ir impregnuoja odą, sudarydamas ploną bespalvę apsauginę plėvelę. Tokiu būdu, jei skysta medžiaga išpilama ant baldo, ji neįsiskverbia į odą, o lieka tik ant paviršiaus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>