Estetinis dantų plombavimas

estetinis plombavimasEstetinis dantų plombavimas yra saugus dantų audinį gydantis gydymas, kurio metu danties spalva, skaidrumas, forma gali būti pakeista arba sugrąžinta naudojant užpildytas kompozicines medžiagas, taip pat galima atkurti susidėvėjusius, lūžusius ar stipriai pažeistus dantis. Estetinio plombavimo metu, išlyginamas dantų lankas bei uždaromi per dideli tarpai tarp dantų. Šiais laikais turbūt mažiausiai invazinis ir greičiausias gydymas norint turėti gražią šypseną. Dantų atkūrimas vyksta naudojant medžiagas, kurios yra sukurtos pagal nanotechnologijas ir kurių fizinės ir cheminės savybės yra panašios į dantų kietųjų audinių savybes. Estetinis plombavimas ypač efektyvus gydymo būdas susidėvėjusiems dantims. Dažnai dantys, o ypač jų kraštai susidėvi dėl kramtymo, pažeidus dantį atsiveria dentinas, kuris nusidėvi kelis kartus greičiau nei emalis. Estetinis plombavimas tampa būtinas norint apsaugoti dantį nuo tolesnio jo pažeidimo.

Kaip vyksta dantų estetinio plombavimo procedūra?

Pirmiausia suteikiama profesionalių odontologų konsultacija ir nustatoma diagnozė: https://odontologijosnamai.lt/estetinis-plombavimas/. Jei reikia, taikoma vietinė nejautra. Pažeistas danties audinys pašalinamas ir paruošiama vieta plombavimui. Tada plombavimo medžiaga sluoksniuojama pažeidimo vietoje, ji yra sukietinama ir nupoliruojama.

Kiek laiko trunka procedūra? Ar ji būna skausminga?

Paprastai procedūra trunka ne ilgiau kaip 30 – 40 minučių, tačiau tai priklauso nuo pažeidimo dydžio. Jei pacientas nori, taikoma vietinė nejautra; tokiu atveju pacientas nejaus diskomforto. Šiai procedūrai nereikia jokio išankstinio pasiruošimo.

Kokia procedūros kaina?

Kai kuriais atvejais prieš dantų plombavimą reikalingas endodontinis gydymas. Tačiau dažniausiai estetinio plombavimo kainos svyruoja nuo 59 iki 259 €, priklausomai nuo pažeidimo dydžio bei situacijos sudėtingumo. Tikslią kainą įvardins gydytojas odontologas konsultacijos metu. Tačiau tai ilgalaikė ir patikima investicija, leidžianti išsaugoti natūralius dantų audinius, o puikus estetinis rezultatas leidžia džiaugtis akinančiai balta ir sveika šypsena, sustiprina pasitikėjimą savimi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>