Ką reikia žinoti apie garso kolonėles?

Automobilį naudojate tik nuvažiuoti į darbą ir parduotuvę? Viskas aišku, nesate vairavimo mėgėjas ir jums tikriausiai nesvarbu kokios kokybės garsas sklinda iš automobilio garsiakalbių. Žmogui mylinčiam muziką, svarbu kaip skamba jo mėgiamos dainos, ir beveik visada būna taip, kad automobilio kolonėlės būna per silpnos vos tik prisilietus prie garso reguliavimo mygtuko. Negalėdami susitaikyti su šia situacija, tikrieji muzikos mylėtojai, vos tik nusipirkę savo automobilį supranta – senos garso kolonėlės turi būti kuo greičiau pakeistos naujesnėmis ir galingesnėmis.

Kodėl blogai groja?

Ar esate matę kaip atrodo automobili garso kolonėlė. Ne tos, kurios buvo pagamintas prieš 20 metų, o dabartinės. Tai vos kelių šimtų gramų plastiko lydinys, nedidelis magnetas ir popierinė membrana. Maksimali galia vos 20w. Ar galima iš tokio galingumo garsiakalbio kažko tikėtis? Taip. Nepaisant to, automobilių gamintojams tinkamai subalansavus sistemą pavyksta išgauti gana neblogą skambesį, tačiau jeigu bandysite padidinti garsą, iš karto pastebėsite kad muzika iškraipoma, didėjant garsui, mažėja žemieji dažniai ir pan. Tai suprantama, gamintojai turi nusistatę automobilio gamybos savikainą ir negali jos viršyti. Gamyklinių automobilio kolonėlių komplektas kainuoja 50 eurų, tuo tarpu jei paimsime gero gamintojo garsiakalbį – tiek ir dar daugiau kainuoja vienas vienetas. Perkant garso kolonėles reikia žinoti, kad jų galingumas turėtų būti didesnis nei automagnetolos arba stiprintuvo kanalo galingumas, tokiu būdu mes paliekame kolonėlei rezervą ir ji visą laiką negroja maksimaliu pajėgumu, tiksliau atkuria garsus ir todėl tarnauja ilgiau.

Kaip pagerinti garso kokybę?

Jei jūsų automobilis yra iki 10 metų senumo ir ne kompaktinės klasės, tikėtina, kad jame sumontuota magnetola yra pakankamo galingumo. Vienas paprastas patobulinimas gali iš esmės pakeisti muzikos skambėjimo kokybę. Focal, JVC, Pioneer garso aparatūros gamintojai siūlo padidinto galingumo garsiakalbius specialiai sukurtus konkretiems automobilių modeliams. Galite išsirinkti kurioje vietoje norite pakeisti garsiakalbį – priekinėje panelėje, durelėse ar galinėje palangėje. Pakeitus visus automobilio garsiakalbius, efektą pastebėsite iš karto. Šioms kolonėlėms nereikia pritaikyti plastikinių ar medinių paaukštinimo žiedų, visam patobulinimui taip pat nereikia keisti laidų ar kitų komponentų. Jei norite dar šiek tiek geresnio skambesio, garsiakalbio angą apklijuokite su gabalėlių vibroizoliacinės medžiagos. Ji garsui suteiks daugiau žemų dažnių ir sumažins durelių skardos vibraciją ir barškėjimą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>