Kas yra fizinė objektų apsauga?

Įsilaužimas, neatsižvelgiant į tai, ar tai namai, ar biuras, yra nepageidaujamas įvykis, todėl daugelis žmonių stengiasi to išvengti visomis įmanomomis priemonėmis. Deja, ne visos naudojamos priemonės yra veiksmingos, todėl įsilaužimų skaičius yra palyginti didelis.

Fizinį saugumą galima užtikrinti daugeliu būdu, pradedant prevenciniais sprendimais ir baigiant technine turto apsauga taikant daugiapakopes saugumo priemones.

Fizinės apsaugos tarnyba gali apimti:
• prevencija, kurią sudaro objekto žymėjimas, prevencinis patruliavimas.
• signalizacijos sistemos,
• tiesioginė objekto fizinė apsauga, kai saugomoje vietoje stovi kvalifikuoti
apsaugos darbuotojai. Jų užduotis yra užkirsti kelią tvarkos pažeidimams, vagystėms, įsilaužimams ar kitokiai žalai.
• priėmimo paslauga, kurios sritis apima įvažiavimų ir įėjimų registravimą,
leidimų ir kortelių išdavimą, , automobilių eismo registravimą, informacijos apie judėjimo būdą teikimą.

Apsaugos darbuotojai, deleguoti užtikrinti paskirtojo objekto turto apsaugą, turi atitinkamus mokymus veiksmingos apsaugos srityje. Jiems būdingas didelis atsparumas stresui, stipri psichika ir pakankama fizinė jėga.

Saugos darbuotojų veiklos sritis apima:
• rūpinimasi saugomo objekto saugumu;
• patalpose įrengtų stebėjimo kamerų įrašymo priežiūra;
• į saugomą teritoriją įeinančių ir išeinančių žmonių atpažinimą
tam tikros įstaigos ar įmonės darbuotojų darbo laiko kontroliavimą
• reguliari visos teritorijos priežiūra ir pastato tikrinimą;
• įsikišimą pasikėsinus nusikalsti: įsilaužimas, vagystės, turto sunaikinimas, apiplėšimas ir atitinkamų tarnybų iškvietimą į įvykio vietą.

Nepaisant sparčios elektroninių apsaugos sistemų plėtros, fizinė apsauga išlieka veiksmingos apsaugos pagrindas, ypač didelių objektų atveju. Profesionali fizinė objektų apsauga apima žmonių, atsakingų už teritorijos apsaugą, biurų, komercinių, pramoninių ir daugelio kitų pastatų apsaugą, darbo sistemos organizavimą.

Siekiant padidinti saugumo lygį, visose įmonės saugomose patalpose dažnai yra įrengiami prietaisai, skirti prižiūrėti, ar tinkamai vykdoma saugos apsaugos darbuotojo veikla. Apsaugos darbuotojai turi reikiamą kvalifikaciją ir profesinę patirtį, jie dėvi uniformas, pritaikytas objekto specifikai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>