Kodėl reikia impregnuoti medieną?

Mediena yra populiari ir dažnai naudojama medžiaga. Tinkamos apsaugos ir impregnavimo dėka ji gali tarnauti metų metus. Ypač svarbu impregnuoti baldus ir kitus sode esančius medinius elementus, jog dėl lietaus, temperatūros pokyčių ir saulės spindulių poveikio mediena nebūtų pažeista.

Kodėl medienos apsauga yra tokia svarbi?

Mediena yra itin populiari medžiaga gaminant baldus, grindis, suolus, taip pat statant namus ar pavėsines. Kad laikui bėgant mediena išlaikytų savo išvaizdą ir nebūtų pažeista yra būtina ją impregnuoti. Medienos impregnantai užtikrina ant medinių paviršių nesivystys grybelis, puvėsis, o taip pat ir pelėsis, mediena nebus pažeista ir atrodys nuostabiai. Impregnuojančių medžiagų dėka mediena tampa atspari žalingam oro sąlygų poveikiui, taip pat vabzdžiams ir įvairiems kenkėjams, pavyzdžiui, medžio žievės vabalams. Nedaugelis žino, kad impregnavimas taip pat gali apsaugoti medieną nuo ugnies.

Kokie veiksniai yra žalingiausi medienai?

Visų pirma medienai labai pavojingi yra UV spinduliai. Dėl jų veikimo ligninas yra pažeidžiamas, todėl baldai daug greičiau sensta, pradeda trūkinėti ir tampa jautresni vandeniui ir kitiems veiksniams. Dėl drėgmės poveikio gali išsivystyti grybelis, kurie net gali visiškai suardyti medžiagą, paveikiant jos savybes. Drėgmė medienai yra pati kenksmingiausia.

Kuo impregnuoti medieną?

Įprastuose parduotuvėse randamuose impregnantuose yra ingredientų, kurie apsaugo medieną nuo pelėsio, grybų augimo ir vandens. Taip pat galima rasti impregnantų pagal poreikį: ugniai ar vandeniui atsparių, biologiškai apsaugančių, o taip pat gydomųjų.

Medienos impregnavimo metodai

Yra du pagrindiniai medienos impregnavimo būdai: paviršinis ir gilusis. Pirmojo būdo metu mediena yra prisotinama produktu iš išorės. Tai galima padaryti purškiant arba dažant teptuku. Gilusis impregnavimas apima medienos prisotinimą iš vidaus naudojant vakuuminio slėgio metodą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>