Kokybiškas boileris: pasirinkimas priklauso nuo poreikių ir patalpos infrastruktūros

BoilerisBoileris arba vandens šildytuvas turi itin plačias panaudojimo galimybes. Konkretus boilerio pasirinkimas priklauso ne nuo impulsyvaus sprendimo, bet nuo karšto vandens panaudojimo poreikių ir gyvenamojo namo infrastruktūros. Tik taip bus galima rasti tinkamą karšto vandens gamybos įrangą ir patenkinti asmeninius bei šeimyninius poreikius, tad išskiriamas keletas populiariausių vandens šildytuvų.

Kombinuoti vandens šildytuvai tinka gyvenamuosiuose namuose ir kotedžuose, kur sumontuoti atskiro šildymo katilai. Prie jų prijungti boileriai efektyviai tarnauja ištisus metus. Vasarą karšto vandens ruošimui naudojama elektra. Vidinis šilumokaitis būna sujungtas su katilu, saulės kolektoriumi ar kitu energijos šaltiniu. Jų galia 9 kW talpa – nuo 80 iki 200 litrų. Jeigu paduodamo vandens į boilerį temperatūra 80 laipsnių, galia siekia 17 kW. Karšto vandens paruošimo laikas 50–90 min. Šilumos nuostoliai 0,9–1,4 kW/24val.

Netiesioginio šildymo vandens šildytuvai, taip pat būna skirtingų talpų, bet dažniausiai nuo 100 iki 500 litrų. Šie šildytuvai puikiai tinka šildyti vandenį naudojant išorinius energijos šaltinius. Vidinis šilumokaitis būna sujungtas su katilu, saulės kolektoriumi ar elektros energijos šaltiniu. Tokie šildytuvai turi vieną arba du šilumokaičius ir galimybę naudoti elektrinį teną. Visi šildytuvai yra greitaeigiai, šilumokaičio plotas 1m2 ir daugiau. Kartu su dujų ar kieto kuro katilais naudojami boileriai yra itin efektyvus ir ekonomiškai naudingas sprendimas.

Elektriniai vandens šildytuvai, tai tokie šildytuvai, kurie naudoja elektros energiją. Kadangi juose vanduo šildomas palaipsniui, įranga nereikalauja galingos elektros tinklo instaliacijos. Priklausomai nuo izoliacijos ir konstrukcinių medžiagų, šio tipo elektriniai vandens šildytuvai nepatiria didelių energijos nuostolių. Jie funkcionuoja ilgai ir padeda patenkinti įprastus karšto vandens poreikius. Šildytuvų tūris – nuo 10 l iki 500 l.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>