Patarimai keliaujantiems Pietų Amerikoje

Kelionė į Pietų Ameriką – puikus pasirinkimas, jei norite pažinti nuostabią gamtą, kultūrą ir istoriją. Tačiau ką verta žinoti ir kaip pasiruošti kelionei?

Kaip pasiruošti kelionei į Pietų Ameriką?

Pietų Amerika siūlo daugybę lankytinų vietų: nuotykių mėgėjams – keliones į Amazonę, linksmybių ir šokių gerbėjams – spalvingą Rio de Žaneiro karnavalą, gamtos ir nardymo entuziastams – Galapagų salas, istorijos mėgėjams – kolonijinius miestus (pvz., Kartacheną de Indija). Ką Pietų Amerikoje, priklauso nuo kiekvieno turisto skonio.

Nors lankytinų vietų pasirinkimas yra vienas iš paprastesnių ir malonesnių kelionės planavimo etapų, kiti – įskaitant dokumentų tvarkymą ir ligų prevenciją – gali šiek tiek apsunkinti situaciją. Kelionė į Ameriką: ką reikia žinoti?

Kada geriausia vykti į Pietų Ameriką?

Svarbus veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti planuojant kelionę, yra oras – nuo jo labai priklauso, ar atostogos bus sėkmingos. Svarbu nepamiršti, kad metų laikai antipoduose kaitaliojasi, t. y. kai Lietuvoje žiema, pietų pusrutulyje šilčiausia.

Be to, svarbu nepamiršti didžiulės Pietų Amerikos meridianos. Ten yra visos klimato zonos:

  • Nuo Karibų jūros iki centrinės Brazilijos dalies yra tipiška atogrąžų ekvatorinė ir subekvatorinė zona – ten visus metus galima tikėtis aukštos temperatūros ir didelio kritulių kiekio. Prieš keliaujant į šalį patartina pasidomėti, kada yra sausringiausi mėnesiai, pavyzdžiui, vasario-kovo mėnesiais Dominikos Respublikoje arba birželio-rugpjūčio mėnesiais Brazilijoje.
  • Sausoji atogrąžų ir subtropikų zona driekiasi nuo Paragvajaus iki centrinės Argentinos ir Čilės dalies, kur galite tikėtis mažesnio kritulių kiekio ir aukštesnės temperatūros. Pavyzdžiui, gruodžio-vasario mėnesiais Paragvajuje vidutinė temperatūra yra ~30 °C.
  • Čilė ir Argentina yra šalys esančios keliose klimato juostose: subtropinėje, vidutinio klimato, o pietiniuose pakraščiuose – net subpoliarinėje.

Plačiau: http://www.manokompasas.lt/category/pietu-amerika/

Kelionė į Pietų Ameriką – formalumai

Į daugumą Pietų ir Centrinės Amerikos šalių galima keliauti be papildomų formalumų. Užtenka turėti galiojantį pasą, kad galėtumėte legaliai gyventi kaip turistai paprastai iki 90 dienų. Tačiau yra keletas išimčių:

  • Kelionės į Pietų Ameriką su viza

Labai svarbi kelionės į Pietų Ameriką planavimo dalis yra vizos gavimas. Jos reikia vykstant į Kubą, Surinamą, Gajaną ir Montseratą (Jungtinės Karalystės užjūrio teritoriją).

  • Papildomi reikalavimai

Atvykstant į šalį gali tekti susidurti su papildomais reikalavimais, pavyzdžiui, įrodyti tam tikrus finansinius išteklius arba pateikti dokumentus, įrodančius turistinį viešnagės pobūdį (pvz., viešbučio rezervaciją).

Pavyzdžiui, Argentinoje, Suriname ar Urugvajuje gali tekti pateikti bilietą į abi puses ir lėšų kelionės išlaidoms padengti įrodymą. Kita vertus, atvykus į Boliviją išduodamas vadinamasis Tarjeta Andina, kurį reikia turėti visą buvimo laiką ir grąžinti grįžtant atgal.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>