Akcentai, kurie signalizuoja, kad laikas keisti valytuvus

Transporto priemonės valytuvai yra vienas didžiausių apkrovą gaunančių mašinos akcentų, tad visiškai natūralu, kad jiems reikia skirti kuo daugiau dėmesio, juolab, juos reikia keisti naujais reguliariai. Ekspertai teigia, kad automobilių valytuvai turėtų būti keičiami kartą per pusę metų, o jeigu važinėjate kasdien ir blogomis oro sąlygomis, sudėtingas keliais – dar dažniau.

Dryžiai ant stiklo

Bene pats akivaizdžiausias signalas, kad valytuvai turi būti keičiami naujais – ant stiklo paliekami dryžiai. Tai rodo, kad guma neprisispaudžia prie paviršiaus standžiai, o atsiradę dryžiai, deja, labai blogina matomumą. Tiesa, specialistai teigia, kad net ir nauji valytuvai gali „valyti su dryžiais“ tokiu atveju, kai stiklas yra kuo nors suteptas. Pavyzdžiui, vašku plovykloje. Tokiu atveju reikia pašalinti apsauginį sluoksnį ir valytuvai vėl puikiai atliks jiems paskirtą funkciją.

Cypimo garsas

Dar vienas signalas, kad valytuvai nebegeba tinkamai atlikti jiems paskirtos funkcijos – cypimo garsas juos naudojant. Girdimas ne visada (ypač retai, kai mašinos garsiai veikia). Visgi, tokiu atveju keitimas yra būtinas.

Blogas valymas

Dažniausiai tai, jog valytuvus reikia keisti naujais – pamatoma audrų metu. Kai lyja arba sninga stipriai, o valytuvai nebėra gebūs atlikti jiems paskirto darbo. Žinoma, tokiu atveju suprantama, kad laikas keisti juos naujais, tačiau ką daryti tuo metu, kai reikia įveikti kelionę? Belieka sustoti kelkraštyje, saugioje vietoje ir laukti, kol audra baigsis. Jeigu lyja nelabai stipriai – tokiu atveju galima lėtai važiuoti. Valytuvai vis tiek atliks darbą, tačiau ne taip gerai, kad kai tik baigsite kelionę – skubiai įsigykite naujus.

Tinkamas pasirinkimas ir priežiūra

Automobilių valytuvai yra labai skirtingi, tad ieškodami kokybės – turite į ją investuoti. Venkite pigių, kiniškų gaminių, kurie dažniausiai gaminami iš prastų medžiagų, tad netinkamai tarnauja jau nuo pačių pirmų dienų. Valytuvai turi būti ne tik geros kokybės, tačiau ir sertifikuoti, kadangi tai įrodo gaminio patikimumą ir tuo pačiu pritaikomumą važiuoti blogu oru.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>