Amžina dilema – kuo skiriasi masės plytelės?

PlytelesKiekvienam, atliekančiam remontą, iškyla vienas iš pagrindinių klausimų – kokias plyteles pasirinkti? Yra du pagrindiniai plytelių tipai – keraminės ir akmens masės plytelės.

Iš esmės, visos plytelės yra keramikinės, tačiau tam tikra jų dalis yra vadinamos akmens masės plytelėmis, nes pasižymi geresniu vandens įgeriamumu, dėl kurio padidėja atsparumas šalčiui. Akmens masės plytelės yra formuojamos naudojant didesnį suspaudimo lygį, dėl ko mažėja jų porėtumas, jos yra deginamos aukštesnėje temperatūroje. Dėl šių priežasčių padidėja ne tik vandens įgeriamumas, atsparumas šalčiui, bet ir apskritai atsparumas, todėl akmens masės plytelės tinkamos naudoti ne tik viduje, bet ir lauke, pavyzdžiui, terasoje.

Keramikinėmis plytelėmis dažniausiai vadinamos glazūruotos plytelės, kuris naudojamos viduje. Akmens masės plytelėmis, atitinkamai – neglazūruotos plytelės, tačiau nereikia apsigauti, nes jų yra ir glazūruotų, kurių įmirkis labai mažas, todėl jos naudojamos tiek viduje, tiek lauke.

Vidaus plytelėms įmirkio parametras nėra toks svarbus, o klojamoms lauke – priešingai – labai svarbus žemas įmirkio procentas – iki 0,5 proc., tokios yra akmens masės plytelės. Tačiau be šio yra ir dar daug kitų parametrų, iš kurių vienas – paviršiaus tipas.

Glazūruotos plytelės yra žymiai populiaresnės, nes, pirmiausia, jų dizainas yra įvairesnis, galimas platesnis tokių plytelių pasirinkimas. Taip pat yra lengvesnė tokių plytelių priežiūra, nes jų paviršius yra lengviau valomas, nešvarumai neįsigeria, priešingai nei neglazūruotų plytelių. Tačiau, jei renkatės neglazūruotas plyteles, specialistai pataria jas pirmiausiai impregnuoti specialia priemone, tada vaizdas nepasikeičia, bet pagerinamos plytelių techninės eksploatavimo charakteristikos.
Dar du ne mažiau svarbūs aspektai renkantis plyteles, ypatingai kloti grindims – slidumas ir dilumas, kurie yra nurodyti ant pakuotės.

Taigi renkantis plyteles, pirmiausia, reikia atsižvelgti į tai, kur jos bus klojamos ir į tai, ko iš jų tikimasi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>