Auditas ir jo nauda verslui

AuditasKada reikalingas auditas? Kaip vyksta audito paslaugos? Kiek kainuoja audito paslaugos? Esate verslininkas, o galbūt planuojate pradėti savo verslą? Bet kokiu atveju naudinga sužinoti, kas yra auditas ir kam jis reikalingas. Pagrindinis audito tikslas nustatyti esama verslo būklę. Audito specialistai suskaičiuoja visą įmonės turtą, todėl savininkai gali tiksliai sužinoti realia verslo situacija. Auditas dažniausiai reikalingas norint parduoti verslą ar atliekant metinę turto inventorizaciją. Kaip jau minėjome auditas vyksta labai paprastai. Profesionalų komanda peržiūri visą įmonės turtą ir suskaičiuoja kiek realiai turime turto, prekių, skolų. Audito paslaugos gali kainuoti nuo kelių šimtų eurų iki kelių tūkstančių eurų. Viskas priklauso nuo kompanijos dydžio. Kuo didesnė kompanija, tuo daugiau turto ji turi ir analogiškai reikės daugiau darbo jį suskaičiuoti. Tačiau nereikėtų iš anksto galvoti, kad audito paslaugos kainuos labai brangiai. Specialistai pataria visuomet kreiptis į audito paslaugas teikiančia įmonę ir gauti preliminarią paslaugų kainą.

Auditas ir buhalterinės paslaugos

Kaip jau supratote, auditas ir buhalterinės paslaugos turi daug bendro. Buhalterinės paslaugos teikiamos kiekvieną mėnesį, o auditas tai tarsi patikrinimas, kurio metu sužinote realią verslo būklę. Nereikia laukti, kol valstybinės institucijos nuspręs atlikti patikrinimą, tai galite padaryti patys. Užsisakę audito paslaugas greitai sužinosite kaip sekasi jūsų verslui, kiek turto turite, ar esate skolingi tiekėjams, o galbūt turite daug klientų, kurie dar neapmokėjo sąskaitų. Taigi, profesionalus auditas yra vienas geriausių būdų įvertinti įmonės veiklą ir popieriuose išdėstyti visą esamą situaciją.

Kaip užsisakyti audito paslaugą?

Auditą galima užsisakyti kreipiantis į buhalterinių paslaugų įmonę. Daugelis tokių įmonių teikia ir audito paslaugas. Aišku, egzistuoja kompanijos, kurios išskirtinai užsiima vien tik audito paslaugų teikimu, todėl kartais geriau rinktis specializuotą įmonę, nes jos darbuotojai turės daugiau darbinės patirties.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>