Grūdų drėgnomatis – prietaisas, be kurio būtų sunku sandėliuoti grūdines kultūras

Drėgmės matuoklis, skirtas javų grūdams – tai prietaisas, be kurio sunku apsieiti šiuolaikiniame ūkyje. Tačiau tokio prietaiso įsigijimas sukelia nemažai klausimų ūkininkams, norintiems pasilengvinti darbą. Dažniausiai todėl, kad nežinome daug informacijos apie juos.

Grūdų drėgmės matuoklių pasiūla rinkoje gana gausi ir įvairi. Atskiri įrenginiai skiriasi ne tik kaina, bet ir drėgmės nustatymo būdu. Kiti, savo ruožtu, atrodo identiški, bet skiriasi vieni nuo kitų tik savo pavadinimais ar prekės ženklais. Kaip tarp tokios gausos išsirinkti įrenginį už prieinamą kainą ir pakankamo tikslumo?

Kodėl svarbu įsigyti grūdų drėgmės matavimo prietaisą?

Grūdų ir sėklų drėgmės matavimas yra vienas iš svarbiausių derliaus laboratorinės analizės elementų. Tam reikia naudoti specializuotą įrenginį, kuris labai tiksliai atlieka analizę. Grūdų drėgnomatis leidžia nustatyti grūdų ir sėklų drėgmės lygį jų nemalant. Tikslūs drėgmės matavimai yra nepaprastai svarbūs, norint išsaugoti derlių nepažeistą. Drėgmės lygį svarbu matuoti, kadangi jei jis per didelis, grūduose gali išsivystyti Aspergillus grybai, kurie yra, paprasčiau tariant, pelėsis. Tokie pažeidimai žymiai sumažina produkto, šiuo atveju grūdų ir sėklų, kokybę, o dar blogiau – grūdai ir sėklos gali būti visiškai sugadinti.

Kaip jį naudoti?

Norėdami naudoti grūdų drėgmės matuoklį, tiesiog sudėkite grūdus į specialią talpą. Paprastai šie įrenginiai turi pakankamai didelę talpą, kad būtų patogu juos naudoti. Rezervuaras turi būti pilnas, kad rezultatas būtų laikomas efektyviu. Uždėjus dangtį, grūdų drėgmės matuoklis atliks analizę. Tai galite padaryti tiek lauko sąlygomis, tiek grūdų sandėliavimo vietoje.

Svarbu pabrėžti, kad sandėliavimo būdas gali kardinaliai pakeisti derliaus kokybę, todėl verta periodiškai analizuoti drėgmės kiekį, kad būtų galima kontroliuoti sąlygas sandėlyje ir prireikus jas atitinkamai pakeisti. Per didelis drėgmės lygis, kaip jau minėjome, gali sukelti puvimo procesus, tačiau per didelis sausumo lygis taip pat mažina javų ir grūdų vertę.

Jei dairotės tokio prietaiso, reikėtų nepamiršti, kad elektroniniai drėgmės matuokliai drėgmę nustato kitaip ir dažnai turi gana didelę paklaidą. Jų tikslumas gali skirtis priklausomai nuo augalo tipo, taip pat nuo regiono, iš kurio jis kilęs, arba nuo aplinkos temperatūros. Tad prieš perkant reikėtų gerai apsvarstyti, koks matuoklis jums bus patogiausias naudoti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>