Informacinės technologijos: ribokite naudojimosi laiką

Informacinės technologijosMūsų kasdienybė jau nebeįsivaizduojama be kompiuterio ar interneto, o palikti namus, nepasiėmus mobiliojo telefono, prilygsta katastrofai. Naujosios informacinės technologijos jau tapo kasdienybe, bet ar dažnai susimąstome apie grėsmes, kurias sukelia toks spartus technologijų vystymasis? Suprasdami kaip sparčiai tobulėja technologijos, privalome prisidėti, kuriant sąmoningą šiuolaikinių technologijų vartotojų visuomenę, informuojant jos narius ne tik apie galimybes, tačiau ir kylančias grėsmes, padėti jiems prisitaikyti, išsiugdyti tinkamus gebėjimus.

Prie kompiuterio ekrano nemažai laiko praleidžiantys žmonės dažnai skundžiasi mitybos bei miego sutrikimais. Ne retai juos kamuoja galvos ir nugaros skausmai bei suprastėjusi darbinė veikla. Tokie jauni žmonės nėra fiziškai aktyvūs, prastėja jų regėjimas. Daug laiko prie kompiuterio praleidžiantiems vaikams bei jaunuoliams gali pasireikšti ir psichikos sveikatos sutrikimai, kaip pavyzdžiui, depresija, įvairios socialinės fobijos. Jie realiame pasaulyje negeba spręsti kylančių problemų, nenori ir nemoka bendrauti tiek su vyresniais žmonėmis, tiek su savo bendraamžiais. Be to, besidžiaugdami, kad vaikas jauname amžiuje taip puikiai naudojasi mobiliuoju telefonu ar kompiuteriu, pamirštame, kad toks dirbtinis pasaulis, nelavina vaikų vaizduotės, o kaip tik dar blogiau, vis daugiau jaunų žmonių negeba rašyti tvarkingai ir be klaidų.

Atlikti moksliniai tyrimai rodo, kad kompiuteriai stipriai veikia šias gyvenimo sritis: ugdymą, laisvalaikį, ankstyvus socialinius ryšius ir sveikatą. Santykio tarp žmogaus ir kompiuterio išeitys svyruoja tarp dviejų kraštutinumų: naudos ir žalos. Dėl ilgalaikio naudojimosi kompiuteriu gali kilti rimtų fizinių, socialinių ir psichologinių problemų.

Taigi, informacinės technologijos yra šiuolaikinė mūsų gyvenimo dalis, kuri ženkliai pagerino gyvenimo kokybę. Jų reikšmė žmonių gyvenime tik stiprėja, tačiau jų tinkamai nesuvaldę, patirsime ne naudą, o žalą. Geriausias valdymas – ribojimas. Ribokite tiek savo, tiek artimųjų laiką prie išmaniųjų telefonų ar kompiuterių.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>