Paaugliams ypač reikalinga atskira privati erdvė, tačiau tėvams dažnai kyla klausimas, kaip tokią erdvę suprojektuoti ir į ką atkreipti dėmesį. Galioja keletas taisyklių.
Pirmiausia, jaunuolio kambarys privalo būti šviesus, į jį turi patekti dienos šviesa, turi būti suprojektuotas geras apšvietimas. Paaugliai ruošia namų darbus, skaito knygas, daug laiko praleidžia prie televizoriaus, kompiuterio, išmaniojo telefono, todėl reikia apsaugoti jų akis, kurios šiuo metu yra ypač jautrios net be papildomo krūvio. Todėl rašomasis stalas privalo stovėti prie lango, o prie lovos privalo būti lempa.
Jei kambaryje yra televizorius, jis turi būti padėtas tinkamame aukštyje ir taške, kad jaunuoliui būtų patogu į jį žiūrėti, nereikėtų būti pasukus, pakreipus galvą.
Tačiau bene svarbiausias elementas jaunuolio kambaryje – miegamoji zona. Tėvai dažnai svarsto, ar rinktis viengulę lovą ar kušetę. Kiekvienas pasirinkimas turi privalumų ir trūkumų, kuriuos svarbu įvertinti.
Viengulės lovos yra patogesnės miegoti, ypač, jei pasirenkami kokybiški ir paauglio poreikius atitinkantys čiužiniai, tačiau ant lovos nėra taip patogu sėdėti skaitant knygą, žiūrint televizorių arba geriant arbatą su draugais. Šiuos poreikius geriau tenkina kušetė, kuri, deja, yra mažiau patogi miegoti, nes dažniausiai nėra galimybės pasirinkti čiužinio. Laimei, šiandien galima rinktis kušetę, kuri gali būti pagaminta su paauglio poreikius atitinkančiu čiužiniu, tačiau jį sudėvėjus, bus sudėtinga jį pakeisti, atnaujinti, o tokios kušetės kaina bus žymiai aukštesnė.
Taigi jaunuolio kambario projektavimas yra sudėtingesnis nei gali atrodyti, tačiau svarbu nesuklysti, nes paauglystėje vyksta spartus vystymasis, o nepatogūs ir netinkami baldai, apšvietimas arba kambario išplanavimas gali pakenkti sveikatai: sugadinti akis arba laikyseną.
One thought on “Jaunuolio kambarys: lova ar kušetė?”
Man atrodo ir vienas ir kitas variantas geras. Priklauso nuo lovos ar kušetės kokybės. Jeigu vaikai du, tai geriau kušetės, jei vienas gal viengulę lovą rinkčiausi.