Ką reikia žinoti apie garažo vartų automatiką?

Garažo vartai renkami ne vien tik pagal grožį, jie atlieką vieną paprastą funkciją – per metus atidaro ir uždaro vartu po kelis tūkstančius kartų. Tai yra gana daug, todėl norint turėti gerai veikiančius namo vartus, reikia investuoti į patikimą vartų automatiką. Nauji garažo vartai be problemų tarnaują 10-20 metų, patiems vartams nieko negali atsitikti nebent sulaužytumėte atsitrenkę automobiliu.

Dažniausia nesklandumai

Nesklandumai dažniausia kyla su garažo vartų automatika arba nusidėvėjusiu varstymo mechanizmu. Dar blogiau, garažo vartų variklį galima sugadinti jei jį įjungiate tuo metu kai vartai yra užrakinti su mechaniniu sklasčiu. Variklis negalėdamas pakelti krūvio gali perkaisti, taip atsitikdavo senesnio modelio automatikai, visa laimė dabar jie turi integruotą apsaugą. Garažo vartai nėra pats tyliausias įrenginys, todėl neplanuokite poilsio patalpų šalia garažo. Nuo to apsisaugoti neįmanoma. Jei norėsite išvaryti automobilį iš garažo, galite prikelti miegančius šeimos narius. Garažo vartai pakeliami naudojant grandinę arba guminį diržą. Grandinė skleidžia didelį garsą ir sukelia vibraciją kuri perduodama per namo sienas. Diržo pagalba veikiantys vartai dirba tyliau ir nesukelia tokio diskomforto, tokiu principu veikiančius vartus galima drąsiai montuoti net jei antrame aukšte yra miegamasis ar vaikų kambarys.

Dažniausiai pasitaikanti klaida kurią padaro neapdairūs vartotojai – sumaišyti pultelio mygtuko paspaudimai. Neatsargiai paspaudus ne tą pultelio mygtuką, galite nuleisti vartus tiesiai ant automobilio. Kadangi davikliai statomi nedažnai, vartai nesustoja ir gali įlenkti automobilio stogą arba bagažinę.

Priežiūra

Garažo vartų automatikos ratukų nereikia tepti jokiais tepalais, tai tik pablogina mechanizmo dalių judėjimą. Tepaluoti bėgeliai ir ratukai apsineša dulkėmis ir vartai tampa sunkiau atidaromi ir uždaromi. Tepti reikia tik gamintojo nurodytose detalių jungimo vietose.

Garažo vartų automatiką parenka vartų meistrai, variklio galia parenkama pagal apskaičiuotą garažo angos plotą. Prieš montavimą reikia paruošti ir sutvirtinti lubose tą vietą kurioje bus tvirtinamas variklis, ten reikia įrengti rozetę. Variklio skyriuje yra speclialus skaidrus langelis pro kurį sklinda šviesa kai garažo vartai varstomi, tam kad garaže nebūtų tamsu kol išlipate iš automobilio.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>