Kad plaukų dažai nepakenktų…

Plaukų dažymas daugeliui moterų tapo neatsiejama grožio rutinos dalimi. Net ir žinodamos, kad plaukų dažai turi neigiamą poveikį, moterys nuolat dažo plaukus siekdamos užmaskuoti žylančius plaukus arba siekdamos susikurti originalų įvaizdį. Plaukų dažai sausina, lemia galiukų skilinėjimą ir žaloja plauko struktūrą. Išvengti neigiamo plaukų dažų poveikio arba ženkliai jį sumažinti ir padėti plaukams greičiau atsistatyti padeda specialios plaukams skirtos priežiūros priemonės.

Šampūnai dažytiems plaukams

Dažytiems plaukams atsistatyti padeda giliai veikiantys šampūnai, kurių sudėtis praturtinta natūraliais priedais, turinčiais plaukams naudingų medžiagų. Plaukų dažai sausina plaukus, todėl dažytiems plaukams reikalinga ypatingas drėkinimas. Kartu su drėgme plaukams sugrįžta ir apimtis bei purumas, jie tampa paklusnesni ir lengviau šukuojami.

Jei plaukai atrodo labai pažeisti, reikia stiprinti jų apsaugą nuo žalingo aplinkos poveikio. Tam skirti specialūs šampūnai, kurie maitina tiek plaukus, tiek jų šaknis, be to, skatina maistingųjų medžiagų įsisavinimą. Plaukų dažai pažeidžia natūralią apsaugą, todėl plaukus būtina stiprinti, priešingu atveju, jie gali pradėti lūžinėti, šakosis jų galiukai.

Kaukė dažytiems plaukams

Maitinančios ir gaivinančios plaukų kaukės, skirtos dažytiems plaukams, užtikrina, kad plaukų dažai ilgai išlaikys savo spalvą, o taip pat padeda plaukams atsigauti nuo dažymo. Tokiose kaukėse yra specialių veikliųjų medžiagų, todėl renkantis būtina atsižvelgti į rekomendacijas ant etiketės: pavyzdžiui, spalvą šviesintiems plaukams sugrąžinanti kaukė visiškai netiks tamsiems plaukams gaivinti. Šviesintiems plaukams apskritai reikia daugiau priežiūros – juos būtina saugoti nuo pageltimo ir suteikti praturtinančių medžiagų švelnumui bei lankstumui išlaikyti.

Kaukės dažytiems plaukams turi daug naudingų priedų, tokių kaip keratinas, silikono emulsija ar kviečių gemalai, žaliosios arbatos ekstraktai. Jie padeda atkurti plauko struktūrą, kurią veikdami pažeidžia plaukų dažai. Kartu teigiamas poveikis suteikia plaukams natūralaus minkštumo ir žvilgesio, gyvybingumo.

Kondicionierius dažytiems plaukams

Kondicionieriai gali būti naudojami kaskart trenkant galvą, todėl yra puikia priemone dažytų plaukų priežiūrai. Apsaugantys ir drėkinantys kondicionieriai sumažina neigiamą poveikį, kurį padarė plaukų dažai. Nuolatinis jų suteikiamas maitinimas plaukus glotnina ir švelnina, jie tampa lengviau šukuojami ir mažiau veliasi, elektrinasi.

Aliejai, tokie kaip makadamijų ar argano, pailgina plauko gyvavimo ciklą, atkuria drėgmės balansą ir gerina bendrą būklę. Priemonės su aliejais neapsunkina plaukų, todėl jas galima naudoti net ir tada, kai plaukai prie šaknų greičiau riebaluojasi. Netgi priešingai, plaukų riebalavimasis gali būti reakcija į aplinkos veiksnius ir ženklas, kad jiems trūksta kokių nors medžiagų. Net jei prieš dažymą plaukai žvilgėjo ir buvo visiškai sveiki, nepamirškite jais pasirūpinti – plaukų dažai keisdami plauko spalvą neišvengiamai ardo plauko struktūrą, todėl maitinimas ir atsigauti padedančios medžiagos yra labai svarbios.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>