Kaip išvengti nelaimingų atsitikimų kelyje

Vienos skaudžiausių nelaimių mūsų gyvenime įvyksta ne kur kitur o keliuose. Kvaili ir nerūpestingi poelgiai baigiasi sumaitotais automobiliais, prarasta sveikata ir mirtimi. Viena dažniausių priežasčių kodėl dabar mūsų keliuose tiek daug eismo įvykių yra mobilieji įrenginiai. Kadangi tiek esame įpratę jais naudotis ir praktiškai nepaleidžiame iš rankų visą dieną, esant už vairo tai sukelia daug nereikalingų eismo įvykių ir avarinių situacijų. Norint to išvengti, niekada nerašykite sms žinučių, nebendraukite per Messenger, Skype ar kitomis programėlėmis ir naudokite telefoną kalbėjimui tik per Bluetooth jungtį.

Nors modernūs automobiliai turi kameras ir gale ir priekyje, judantys objektai. t. y. žmonės, ypač dviratininkai, bėgantys vaikai kelia didžiausią riziką. Net jeigu jūsų automobilyje yra didelis atbulinės eigos ekranas, juo pasikliauti 100 proc. niekada negalima. Blogai nuvalyta galinio vaizdo kamera, šešėlis nuo saulės gali sutrukdyti pastebėti pėsčiuosius ar važiuojančius objektus todėl visuomet reikia žiūrėti ir per galinį langą bei abu šoninius veidrodėlius.

Kitų vairuotojų išprovokuotas neatsakingas elgesys taip pat sukelia daug problemų keliuose. Vairuotojai ima lenktyniauti tarpusavyje, greitai keičia eismo juostas, nepaiso ribojančių ir draudžiamų ženklų, važiuoja be posūkių arba nesilaikydami saugaus atstumo. Šios ir panašios automobilių lenktynės gali sukelti ir masinę avariją nes šalia vairuoja žmonės kurie neturi tokios geros reakcijos ar patirties kaip jūs ir negali prognozuoti kitų eismo dalyvių veiksmų. Jei esate kelyje, nereaguokite emociškai į kitų vairuotojų agresyvų ar kvailą elgesį. Geriau tokius veikėjus nufilmuoti vaizdo registratoriumi ir perduoti medžiagą policijai kuri ir paskirs atitinkamo dydžio piniginę baudą.

Avarinės situacijos kelyje dažnai susidaro dėl paprastų smulkmenų pvz. kai vairuotojai nerodo posūkio signalo arba stengiasi pervažiuoti sankryža degant įspėjamajam signalui. Tokiu elgesiu neretai pasižymi ką tik vairuotojo teises įgiję jaunuoliai. Saugaus atstumo nesilaikymas ir atvažiuojančio automobilio iš dešinės pusės pirmenybės nepaisymas yra dažniausia nelaimingų atsitikimų priežastis tarp jaunų asmenų.

Vairuoti automobilį nakties metu yra ypač pavojinga. Dėl į kelią išbėgančių gyvūnų kasmet draudimo bendrovės fiksuoja vis daugiau tokių atvejų. Jei planuojate važiuoti tamsiuoju paros metu, nusivalykite žibintus, pasipildykite langų skysčio, važiuokite 10 km/h lėčiau nei nurodo kelio ženklai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>