Kaip nenuobodžiauti gamtoje?

Ar gali būti nuobodu gamtoje? Tikriausiai ne. Arba tik tuo atveju, jeigu gamta jums iš tiesų kelia nuobodulį. Gamta ir jos teikiami malonumai gali atverti daugybę pramogų ir laisvalaikio leidimo būdų. Ir jų yra pačių įvairiausių, tereikia nuspręsti, kuria kryptimi pasukti ir kokias pramogas pasirinkti.

Kaimo turizmo sodybos, palapinių miesteliai, stovyklavietės padeda atrasti ramybę, pabėgti nuo miesto šurmulio, visiškai užmiršti rūpesčius ir kasdienius darbus. Pramogauti gamtoje, prie ežero ar miško, ne tik sveika, bet ir naudinga. Daugelis poilsiautojų čia įgalina savo aistras ir pomėgius žvejoti, vėžiauti, grybauti, uogauti.

Mėgstantiems šiek tiek aktyvesnį laisvalaikį, ypatingai leidžiantiems laiką su draugų ar artimųjų kompanija, nuobodžiauti taip pat neteks. Itin populiarios pramogos – plaukimas baidarėmis, taipogi turistinės, orientacinės ir pažintinės ekskursijos tiesiog savo kojomis.

Šiuo metu vis daugiau dėmesio sulaukia vadinamieji „basakojų takai“. Jų galima rasti įvairiuose Lietuvos regionuose ir įvairių atstumų, besitęsiančių net iki kelių kilometrų. Ši pramoga puikiai tinka nuo pačių mažiausių iki senjorų, o jos poveikis daro teigiamą įtaką sveikatai. Kadangi mūsų paduose yra daugybė taškų, receptorių, kuriuos stimuliuojant veikiami įvairiausi mūsų organai.

Greičio ir adrenalino entuziastams gamtoje veikti taip pat yra ką: keturračiai, visureigiai, jodinėjimas žirgais. O mėgstantys azartą gali užsiimti medžiokle, šaudymu ar dažasvydžiu.

Daugelį šių pramogų gamtoje galima derinti tarpusavyje, o kai kurios turizmo sodybos tai tiesiog siūlo šalia apgyvendinimo paslaugų. Kad ir baidarių pramoga puikiai derinama su stovyklavimu. Plaukdami arba maršruto galutiniame taške rasite stovyklavietę, kurioje įkurdinsite palapines ir galėsite pernakvoti. Čia neretai galima rasti ir pavėsinę bei laužavietę, kas laisvalaikiui suteikia dar daugiau atrakcijos.

Gamtoje galite ir pailsėti, ir aktyviai praleisti savo atostogas, savaitgalį ar tiesiog išnaudoti turimą laisvą laiką.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>