Kaip pasirinkti vazono dydį?

Jei nuspręsite pradėti veisti kambarinius augalus arba jau turimus laikas persodinti, jums reikės naujo gėlių vazono. Ypač kambarinės gėlės dažniausiai parduodamos transportavimui skirtuose vazonuose, tad juos persodinti į naują vazoną tiesiog būtina.

Gėlių vazonų dydžiai

Jei augalai aukšti ir subrendę su masyviais lapais, jiems reikės didelio vazono. Pirkdami vazoną, atkreipkite dėmesį į vazono aukštį ir skersmenį. Vazono aukštis turėtų būti bent 1/3 paties augalo aukščio.

Vazono skersmuo parenkamas taip: kuo platesnė augalo laja, tuo platesnis gėlių vazono skersmuo reikalingas. Augalams, kurių aukštis 30 cm ar daugiau, tinka vazonėlis, kurio skersmuo yra 20 cm ar daugiau. Idealios vazono proporcijos, kai skersmuo lygus 2/3 jo aukščio.Rinkdamiesi vazoną labai aukštiems augalams, atkreipkite dėmesį į pagrindo skersmenį, jis turėtų būti bent 1/3 augalo aukščio.

Augalai ypač patogiai jaučiasi moliniuose ir keraminiuose induose. Vienas iš tokio vazono trūkumų yra trapumas. Nukritęs jis gali sudužti, o jei norėtumėte pakartotinai juos panaudoti, jie turi būti dezinfekuojami. Gėlių vazonas turėtų būti stabilus, o jo forma ir dydis turėtų tik palengvinti, o ne trukdyti, pakankamai gauti šviesos ir visapusiškai vystytis augalui. Nuo tinkamai pasirinkto vazono dydžio, dažniausiai priklauso augalo šaknų raida ir augalo gyvavimo laikas.

Dažnai vazonai su augalais dedami į didesnius gražesnius vazonus, kad nereiktų jų persodinti. Dekoratyviniai augalai suteikia interjerui įdomią estetinę išvaizdą, tačiau po laistymo kaskart reikia nusausinti vandens perteklių. Puiki išeitis to išvengti naudoti išmaniuosius plastikinius vazonus su integruota laistymo sistema. Tokie vazonai sukuria idealias sąlygas augalams augti, o jums nereikia per daug rūpintis, kad augalai išdžius jei laiku jų nepaliesite arba paliesite per daug.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>