Kaip saugiai važinėti dviračiu?

dviraciai, saugumas, bikkoDviratis yra ko gero patogiausia transporto priemonė, važinėjant miesto gatvėmis. Tačiau ne visada saugu yra važinėti dviračių takais, nes nemažai pėsčiųjų nesidairo į šalis ir vaikšto dviratininkams skirta važiavimo zona. Taip pat ir automobilių vairuotojai nelabai laikosi saugaus atstumo, dėl to gali kilti grėsmė susižeisti ar nukristi nuo dviračio.

Tai tuomet reiktų pagalvoti, kaip tinkamai save apsaugoti, kad išvengti sveikatos sutrikdymų. Visų pirma, nerekomenduotina dviračiu važinėti be šalmo. Jei lauko temperatūra nėra labai aukšta, tuomet verta rinktis kūną dengiančią aprangą. Jei nesate įgudęs dviratininkas, tuomet verta užsidėti specialias alkūnių ir kelių apsaugas. Taip pat pagal Kelių eismo taisykles (KET) yra reikalaujama dėvėti neoninę, šviesą, atspindinčią liemenę, kad būtumėte matomas, važiuojant dviračiu prieblandoje ar esant sudėtingoms eismo sąlygoms.

Daugelis dviratininkų pamiršta ir tai, kad privažiavus sankryžą ar pėsčiųjų perėją, reikėtų nulipti nuo dviračio ir jį, einat pėsčiomis, varytis. Tačiau saugumas priklauso ne tik nuo kelių kokybės, tinkamos aprangos ar papildomų apsaugos priemonių. Be abejo, svarbūs yra dviračio vairavimo įgūdžiai, tam, kad būtų galima juos tobulinti, svarbu pasirinkti tinkamą dviratį, kuris būtų sureguliuotas pagal jūsų ūgį, taip stabiliai sėdėdamas ant dviračio, bet ir komfortabiliai minti pedalus.

Važiuojant dviračiu turi jaustis geras sukibimas su kelio danga, todėl prieš važiuojant, reiktų pasitikrinti ar oro slėgis padangose yra pakankamas. Taip padaryti galite jas paspaudę pirštais. Jei pasispaudžia pernelyg lengvai, tuomet didelė tikimybė, kad padangose nėra pakankami oro ir jūs toli su tokiu dviračiu nenukeliausite. Jos turėtų tik šiek tiek pasispausti, tačiau neturėtų būti per kietos. O jei turite klausimų, kaip užtikrinti saugumą, važiuojant dviračiu, visuomet galite kreiptis į profesionalius dviračių pardavėjus, kurie suteiks visą norimą informaciją iš pirmų lūpų. Kur juos rasti, galite sužinoti paspaudus nuorodą: https://www.bikko.lt/pigus-dviraciai-akcijos/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>