Kalnų slidės ar snieglentė – ką pasirinkti?

Slidinėjimo kalnuose pramoga gali suintriguoti ne vieną smalsuolį, tačiau pirmą kartą tai siekiantiems išmėginti asmenims gali kilti klausimas: kalnų slidės ar snieglentė? Slidinėjimo kurortuose galima pamatyti ne vieną entuziastą, kuris renkasi slides ir atsisako snieglentės. Tuo tarpu kiti yra labiau linkę slidinėti būtent su snieglente. Tad, kaip pasirinkti ir nesigailėti?

Iš esmės slidės ir snieglentės yra labai panašios. Su abiem galima lengvai nušliuožti nuo kalvos, abi tikrai suteiks begalinio malonumo jausmą. Visgi, slidžių ir sniKalnų slidėseglenčių skirtumai yra dideli. Šliuožiant šlaitu žemyn su snieglente tenka sueikvoti daugiau energijos ir pastangų, kadangi savo kūnu reikia išlaikyti pusiausvyrą. Čia nėra lazdų, kurių pagalba galima lengvai stovėti, manevruoti bei atsispirti. Tokiu būdu sueikvojama daugiau energijos ir pastangų.

Kas liečia saugumą, kalnų slidinėjimas gali būti pavojingas, jei tai atliekama netaisyklingai. Didelis greitis, neišimtas posūkis ar tiesiog pusiausvyros praradimas gali atsieiti įvairiais sumušimais ir traumomis. Būtent todėl kalnų slidės ir snieglentės komplektuojamos kartu su apsaugomis. Tačiau net ir tuomet visiškai išvengti sužeidimų nepavyksta. Pasirinkus kalnų slides dažnesnis yra kelio, o su slidėmis riešo traumų pavojus. Visgi, to išvengti galima instruktoriaus pagalba, kuris pamokys taisyklingų šliuožimo manevrų bei apsaugos veiksmų, kurių reikia imtis, kai nesuvaldome slikalnų slidėsdžių ar snieglenčių.

Adrenalino ir ekstremalių pojūčių mėgėjams aktualus ir greičio klausimas. Jei tau reikalingas greitis, tuomet neišvengiamai rekomenduojamas yra kalnų slidžių pasirinkimas. Su lazdomis atsispirti galima greitai, o šliuožimo metu tiek manevruoti, tiek pagreitėti yra kur kas lengviau nei su snieglente. Slidininkai gali išvysti daug didesnį greitį, tad šį inventorių rinktis tikrai patartina greičio ir ekstremalių pojūčių fanatikams.

Taigi, kalnų slidės šlaite gali suteikti daugiau malonumo greičio aistruoliams, tuo tarpu snieglenčių pasirinkimas aktualesnis ne tiek greičio, kiek kontrolės atžvilgiu. Su snieglente šliuožti statesnėmis galvomis ir puresniu sniegu daug patogiau, tuo tarpu ant suledėjusio sniego ir lygesnių vietelių šliuožti su slidėmis bus kur kas patogiau ir maloniau. Išsirinkit geriausiai sau tinkančią slidinėjimo įrangą ir nereikės jaudintis keblumais ar nemalonia patirtimi kalnuose.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>