Kokią šildymo sistemą rinktis?

Pastačius namą reikia įrengti šildymo sistemą, kad galėtumėte tęsti vidaus apdailos darbus ir baigti statybą. Tai yra vienos iš didesnių išlaidų kurias teks patirti visos statybos metu, todėl iš anksto reikia gerai apgalvoti kur išleisite kiekvieną eurą. Šildymo sistemą naudosite mažiausiai 10-20 metų todėl reikia pasirinkti tokią sistemą kuri kels mažiausiai nepatogumų ir šildymo sąnaudos bus mažiausios.

Nusistatykite biudžetą

Modernūs ir pažangūs šildymo būdai yra brangūs, ne kiekvienas gali įsigyti tokią šildymo sistemą kokios norėtų. Tenka ieškoti alternatyvų, taupyti vieno ar kito agregato sąskaita. Galbūt jums labai patinka ekologiški šildymo būdai saulės energija arba šildymo siurbliais, jų įrengimo kaštai yra dideli, todėl įsirenginėti reiktų etapais, arba imti didesnę paskolą būsto įrengimui. Planuojant įsirengti bet kokio tipo šildymo sistemą namui reikia nusistatyti biudžeto ribas, kiek maksimaliai galite išleisti šildymo katilui, papildomoms priemonėms ir montavimo darbams.

Šildymo sistemų tipai

Nuo šildymo sistemos priklauso ar turėsite tolygų temperatūros palaikymą ar momentinį, kaip dažnai vaikščiosite į katilinę ir kokias sąskaitas mokėsite kiekvieną mėnesį. Kai renkatės šildymo katilą, įvertinkite pastarųjų metų kuro kainų tendencijas. Pagal tai spręskite ar jos yra konkurencingos su alternatyviais šildymo būdais ir bandykite prognozuoti kaip bus ateityje. Dujų kainoms pastaruoju metu krentant žemyn, dujiniai katilai yra vienas iš pigių namo apšildymo būdų kurį renkasi trečdalis naujus namus besistatančių žmonių. Kieto kuro katilai gali būti naudingi tik tiem žmonėms kurie turi nuosavo miško ir gali lengvai jo parsigabenti į namus. Patogesnė ir dabar dažniausiai naudojamas ekologiškas šildymosi būdas šilumos siurbliais. Kiekvienu atveju reikia suskaičiuoti šildymo katilo kainą ir jo atsiperkamumo terminą.

Jeigu tik keičiate šildymo katilą

Šildymo katilai nėra amžini. Net ir tinkamai eksploatuojant, po kelių dešimčių metų ateina laikas pakeisti į naujesnį, atitinkanti šių dienų standartus. Keičiant seną katilą naujų reikia atsižvelgti kokie vamzdynai išvedžioti, ar bus galimybė suderinti ir reguliuoti katilo darbą taip, kad šildymas būtų efektyvus. Šiais klausimais reikia konsultuotis su katilo pardavėjais ir šildymo sistemų montuotojais kurie gerai nusimano apie šildymo įrenginių suderinamumą ir turi praktikoje išbandytų sprendimų.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>