Kokias paslaugas gali teikti vertimų biuras?

tekstu-redagavimas

Paprastai žmonės kreipiasi į vertimo biurus norint išversti tam tikrą tekstą ar dokumentą į reikiamą kalbą išlaikant taisyklingą sandarą bei žodžių eiliškumą. Tai itin patogi paslauga ypač jei tekstas susijęs su tam tikra specifine sritimi, kaip medicina, teisė, inžinerija ar kt. Tokiose srityse naudojami specialūs terminai ir išsireiškimai, kurie būtinai turi būti išversti taisyklingai.

Tačiau vertimo biurai siūlo ir kitokias paslaugas, tokias kaip:

  • Teksto redagavimas. Norint, kad verčiamas tekstas atitiktų visus stilistinius ir gramatinius reikalavimus svarbu kokybiškai jį parengti ar redaguoti. Būtent tokias redagavimo paslaugas ir teikia vertimo biurai. Specialistai pasirūpina, kad tekstas būtų rišlus ir atitiktų visus kalbos standartus. Tai naudinga redaguojant įvairius mokslinius straipsnius, dokumentus ar net tekstus internetinėms svetainėms.
  • Oficialus patvirtinimas. Kai kurie dokumentai, tokie kaip gimimo ir santuokos liudijimai, diplomai, steigimo ar asmens dokumentai išverčiant turi būti patvirtinti notaro. Vertimo biurai pasirūpina patvirtinimo eiga, tai yra, paruošia dokumentą, jį susega, pasirašo bei patvirtina biuro antspaudu, o tada viskas pristatoma notarui, kuris patvirtina parašą. Tokiu būdu verstas tekstas gali tapti originalu ir įgauti visas teisines savybes.
  • Transkribavimas. Tai garsinės ar vaizdinės informacijos pavertimas tekstu. Dažniausiai transkribavimas būna ta pačia kalba, o prireikus vertimo, jau verčiamas transkribuotas tekstas.
  • Sinchroninis vertimas. Tai toks vertimas, kada verčiama, tiesiogiai girdima informacija. Šis vertimo būdas gali būti naudingas rengiant daugiakalbes konferencijas, kurių metu, norima suteikti informaciją visiems klausytojams pažįstama kalba. Taip pat šis metodas naudojamas užsiiminėjant gido paslaugomis. Tokiu būdu vertėjas gali girdėti pašnekovo kalbą ir ją, beveik be jokio atsilikimo, išversti į mikrofoną norima kalba ir siųstuvų pagalba garsą perduoti į klausytojų ausines.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>