Kokias paslaugas teikia juvelyrai?

juvelyro_paslaugos_vilniujeJuvelyrikos verslas yra vis dar paklausus tiek Lietuvoje, tiek ir visame pasaulyje. Galima teigti, kad šis verslas netgi klesti, kadangi atsiranda vis daugiau juo užsiimančių žmonių. Taipogi paklausa irgi nemažėja, žmonės nori puoštis, atrodyti gražiai, paįvairinti savo stilių. Visgi, daugeliui atrodo, kad juvelyrai tik kuria papuošalus, tačiau, koks iš tiesų yra jų darbas?

Juvelyrų teikiamas paslaugos

Juvelyrikos sritis yra labai plati, tai taikomosios dekoratyvinės dailės šaka, kuriai priskiriami papuošalai, įvairūs liturginiai reikmenys ir net miniatiūrinė plastika. Juvelyrikoje yra naudojami įvairūs akmenys ir kitos natūralios medžiagos. Nuo juvelyro priklauso kaip ir iš kokių medžiagų bus gaminami papuošalai, bet neretai juvelyrai į pagalbą pasitelkia ir įvairius dailiųjų amatų būdus, tokius kaip liejyba, kalyba, filigranas ir kita.

1. Juvelyrai kuria papuošalus. Juvelyrai kuria papuošalus ir savo vaizduotę paverčia realybę. Jie gamina vienetinius gaminius, todėl žmogus gali būti tikras, kad nešios unikalų juvelyro darbą. Taip pat juvelyrai užsiima ir masine gamyba, domėdamiesi tuometinės mados tendencijomis, jie sukuria tai, kas yra paklausu, norima žmonių. Taipogi vienas iš variantų – papuošalų gamyba pagal kliento pageidavimą, jo norus arba juvelyro pateiktus pavyzdžius. Dažnas klientas turi nenaudojamų brangakmenių arba medžiagų, jam svarbių relikvijų, kurias nori prikelti naujam gyvenimui, o su juvelyro pagalba – tai yra įmanoma.

2. Juvelyrai prižiūri papuošalus. Juvelyrai atnaujina papuošalus, juos prižiūri, gražiai sutvarko ir net prikelia naujam gyvenimui. Priežiūra yra panaši į kūrybą, nes jos metu juvelyrai taipogi įstato jau pamestus brangakmenius ar kitus pamestus papuošalo elementus.

3. Graviravimas – juvelyro darbas. Juvelyrai graviruoja žiedus, apyrankes, kaklo ir kitus papuošalus pagal individualų žmonių užsakymą. Graviruoti papuošalai yra nuostabi dovana artimam žmogui.

Juvelyro paslaugų kaina gali būti įvairi. Pavyzdžiui, juvelyro paslaugos Vilniuje tikriausiai kainuoja brangiau nei mažesniame Lietuvos miestelyje. Visgi, ar tą kainą verta mokėti, sprendžia pats žmogus, žinantis juvelyro darbą. Juvelyro paslaugos Vilniuje nors ir gali kainuoti brangiau, tačiau sostinė turi daug juvelyrų, kurie yra tikri savo srities žinovai, o ir neretai taiko įvairias nuolaidas.

One thought on “Kokias paslaugas teikia juvelyrai?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>