Koks šunų maistas tinkamiausias, esant jautriam skrandžiui?

Visi gyvūnai, taip pat ir šunys, kaip ir žmonės, nėra apsaugoti nuo tam tikrų negalavimų ar ligų. Vis dažniau pasitaiko atvejų, kad šunims pasireiškia įvairios virškinimo bei žarnyno problemos. Ir tai gali nutikti dėl daugelio priežasčių, viena iš dažniausiai pasitaikančių – tai pernelyg didelė meilė gyvūnui. Skamba paradoksaliai, bet tai yra tiesa, kadangi žmonės dar vis turi įprotį savo šunį „pamaloninti“ kąsniuku nuo savo stalo.

Deja, kad ir kokiomis prašančiomis akimis augintinis bežiūrėtų, būtina suprasti, kad žmogaus maistas jiems yra netinkamas. Nieko tokio, jeigu tai nutinka netyčia ar labai retai, tačiau nereikėtų tokiu maistu savo šuns „lepinti“ nuolatos. Gyvūną reikėtų maitinti tik jiems skirtu maistu, nes šunų maistas yra subalansuotas būtent jų virškinimo sistemai. Todėl jeigu norite turėti sveiką augintinį, turėtumėte visiškai atsisakyti vaišinimo nuo stalo. Tiesa, virškinimo sutrikimai gali atsirasti ir nuo pernelyg didelio streso, todėl reikėtų stengtis pašalinti bet kokias stresines situacijas.

Jeigu jūsų šuniui buvo nustatytas skrandžio jautrumas, opa ar kitos virškinimo problemos, turėtumėte ypatingai griežtai laikytis veterinaro paskirtų rekomendacijų. Priklausomai nuo sutrikimų, į maisto racioną gali tekti įtraukti tam tikrus papildomus produktus, o kai kuriuos visiškai pašalinti. Būtina augintinį maitinti taip, kaip patarė gydytojas ir tik tokiu maistu, kokį nurodė. Jokiu būdu neduoti šuniui pieno ir angliavandenių skaičius šuns maisto sudėtyje turi būti ženkliai mažesnis.

Tačiau, žinoma, pats svarbiausias dalykas – tai tinkama mityba ir atsakinga gyvūno priežiūra. Jei tik yra galimybė, nepalikti savo augintinio svetimų žmonių priežiūrai, jeigu tai sukelia jam stresą. Be abejonės, sekite, ką jūsų šuo valgo ar „nevagia“ maisto nuo stalo, ir jokiu būdu jo patys nemaitinkite!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>