Kuo skiriasi kreditas ir paskola?

KreditasTiek kreditas, tiek paskola yra finansiniai įsipareigojimai, kurių ekonominė prasmė yra vienoda, tačiau skiriasi tam tikri atskiri elementai. Todėl tikslingiausia trumpai aptarti, kas yra kreditas ir, kas yra paskola, tai padės išryškinti šių finansinių įsipareigojimų panašumus ir skirtumus.

Kreditas – tai pinigų suma, kurią kredito įstaiga suteikia paskolos gavėjui, o pastarasis įsipareigoja grąžinti paskolintą sumą ir sutarto dydžio palūkanas sutartyje numatytais terminais bei tvarka. Paskola – tai sutartis, kuria viena šalis perduoda kitos šalies nuosavybėn pinigus, o paskolos gavėjas įsipareigoja grąžinti paskolos davėjui tokią pat pinigų sumą bei mokėti palūkanas. Taigi čia išryškėja pagrindinis kredito ir paskolos skirtumas – kredito atveju pinigai netampa gavėjo nuosavybe, o paskolos – pereina gavėjo nuosavybėn.

Kreditas taip pat pasižymi tuo, kad skolintis galima mažesnę pinigų sumą, ji gaunama nepalyginamai greičiau, nes reikia pateikti mažiau asmeninių ir finansinių duomenų ir dažniausiai turi lankstesnes grąžinimo sąlygas. Tačiau dažniausiai už kreditą imamas užstatas – juo tapti gali pats pirkinys, už kurį mokate kreditoriaus paskolintais pinigais. Taip kreditorius apsidraudžia, kad Jūs tikrai grąžinsite kreditą, o blogiausiu atveju – jie pasisavins Jūsų turtą. Būtent dėl šios priežasties turite ypatingai gerai įvertinti savo finansines galimybes ir į kredito įmonę kreiptis tik tikrai prireikus pagalbos rankos, tuo pačiu žinote, kad kreditą greitai turėsite galimybę grąžinti nerizikuodami asmeniniu turtu.

Kreditai gali būti įvairių tipų: vartojimo, būsto, verslo ir panašiai, todėl tikrai rasite Jums reikalingą.

Taigi šiandien yra visiškai nesunku ištikus nelaimei gauti ištiestą pagalbos ranką – kreditą, skirtą Jūsų poreikiams patenkinti, tačiau dėl lengvo jo gavimo ir palankių sąlygų reikia gerai įvertinti savo finansinę galimybę skolintis ir vėlia grąžinti pasiskolintą sumą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>