Kuo skiriasi šilumos siurbliai oras-oras nuo šilumos siurblių oras-vanduo?

Šilumos siurbliai „oras-oras“ yra modernaus prietaiso tipas, tiekiantis šildomą orą į namus. Jie veikia ištraukiant šilumą iš lauko oro ir perduodant ją į namus, o šaltesniais mėnesiais šildo. Tai pasiekiama naudojant šaltnešį, kuris sugeria šilumą iš lauko oro ir perneša į vidų. Tada šildomas oras paskirstomas visame namuose per ventiliatorių arba ortakių sistemą. Šiltesniais mėnesiais šį procesą taip pat galima pakeisti, kad būtų užtikrintas vėsinimas.

Vienas iš pagrindinių šilumos siurblių oras-oras privalumų yra didelis jų efektyvumas. Jie gali tiekti šilumą mažesnėmis sąnaudomis nei tradicinės šildymo sistemos, nes jos nepriklauso nuo iškastinio kuro deginimo. Be to, jie gali užtikrinti tiek šildymo, tiek vėsinimo galimybes, todėl yra universalus pasirinkimas, užtikrinantis komfortą ištisus metus. Oras-oras šilumos siurblius taip pat gana lengva montuoti ir prižiūrėti, todėl jie yra populiarus namų savininkų pasirinkimas.

Nepaisant daugybės privalumų, šilumos siurbliai oras-oras turi tam tikrų trūkumų, į kuriuos reikia atsižvelgti. Viena iš galimų problemų yra jų priklausomybė nuo lauko oro temperatūros. Esant šaltesniam klimatui, sistemos efektyvumas gali sumažėti ir gali prireikti papildomo šildymo. Be to, šilumos siurbliai oras-oras paprastai neteikia karšto vandens buitiniam naudojimui, skirtingai nei šilumos siurbliai oras-vanduo. Svarbu atsižvelgti į šiuos veiksnius renkantis savo namams tinkamą šilumos siurblį, taip pat pasverti kiekvienos sistemos privalumus ir trūkumus.

Oras vanduo šilumos siurblių supratimas

Šilumos siurbliai oras-vanduo veikia išgaunant šilumą iš lauko oro ir perduodant ją vandeniui, kuris vėliau gali būti naudojamas patalpų šildymui ir karšto vandens tiekimui pastate. Tai pasiekiama naudojant išorinį bloką, kuriame yra kompresorius ir šilumokaitį, ir vidaus bloką, kuriame yra karšto vandens bakas ir cirkuliacinis siurblys. Išorinis blokas sugeria šilumą iš oro ir perduoda ją viduje esančiam vandeniui, kuris vėliau gali būti cirkuliuojamas visame pastate, kad būtų tiekiamas šildymas ir karštas vanduo. Šis procesas yra labai efektyvus, nes šilumai užtikrinti naudojama natūrali ore esanti šiluma, o ne pasikliaujama iškastiniu kuru ar elektra.

Šilumos siurbliai oras-vanduo turi nemažai pranašumų prieš kitas šildymo sistemas. Pirma, jie labai efektyviai naudoja energiją, nes vandeniui šildyti naudoja atsinaujinančią energiją iš oro. Taip galima žymiai sutaupyti sąskaitų už energiją, taip pat sumažinti anglies dvideginio išmetimą ir skatinti tvarumą. Antra, šilumos siurbliai oras-vanduo yra universalūs, nes gali būti naudojami tiek patalpų šildymui, tiek karšto vandens gamybai. Be to, juos palyginti lengva montuoti ir jiems reikia minimalios priežiūros, todėl jie yra patogus ir be rūpesčių šildymo sprendimas. Daugiau apie tai galite skaityti internetiniame puslapyje sanleja.lt

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>