Kiekviena mama svajoja apie lengvą ir sėkmingą kūdikio žindymą, tačiau kartais tenka nusivilti, nes taip nėra. Maitinimas krūtimi – ne tik poreikis, bet ir darbas, kuriam reikia pasiruošti. Todėl naudinga susipažinti su žindymo problemomis, kad susidūrus su jomis akis į akį būtų lengviau atpažinti ir, svarbiausia, išspręsti.
Pirmoji problema – kūdikis neprivalgo. Taip atsitinka, nes jis per silpnai traukia, o dažniausia šios problemos priežastis yra ta, kad kūdikis gimė anksčiau arba yra mažesnio svorio. Specialistai tokiu atveju rekomenduoja nusitraukinėti pieną ir kūdikį maitinti iš švirkšto arba taurelės ir vis dažniau vaikutį glausti prie krūtinės. Jei iškart pasiūlysite buteliuką, net ir su nutrauktu motinos pienu, kūdikis gali nebenorėti žįsti krūties.
Antroji problema – kūdikis neima krūties. Dažniausia tokios problemos priežastis – ta, kad kūdikiui buvo pasiūlytas buteliukas. Spręsti šią problemą reikia bandyti vis dažniau glaudžiant kūdikį prie krūties.
Trečioji problema – kūdikis netaisyklingai apžioja krūtį. Tokiu atveju turite nesitaikyti su šia problema ir nekentėti, nes kūdikis nugrauš spenelius, o bandyti krūtį duoti iš naujo tiek kartų, kiek reikės. Taip pat galite bandyti kūdikiui apžiojus krūtį ją pirštais pataisyti įkišus mažąjį pirštą į kūdikio burnytę per lūpų kampučius.
Ketvirtoji problema – pieno perteklius. Tai normalu ir per kurį laiką susinormalizuoja, o kol taip atsitiks, krūtis specialistai rekomenduoja po maitinimo vėsinti, o prieš maitinimą pakišti po šiltesniu vandeniu. Vėsinti geriausia patikrintu būdu – naudojant šaldytuve laikomą kopūsto lapą, tik svarbu nevėsinti spenelio, todėl lape išpjaukite skylę.
Taigi, tai keturios pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria tiek pirmagimio mama, tiek auginanti ne pirmąjį vaikelį. Svarbu su jomis susipažinti ir žinoti, kaip elgtis, jei Jums teko su nors viena iš jų susidurti asmeniškai.