Namų akcentas – medinės grindys

Namų akcentas – medinės grindysNamų akcentas – medinės grindys

Namų interjerams žmonės vis dažniau renkasi natūralias apdailos medžiagas. Grindys- ne išimtis. Medis yra gerai pažįstama medžiaga, o raštų, faktūrų įvairovė bei šiuolaikinės apdirbimo technologijos leidžia neatsilikti nuo madingiausių sprendimų. Renkantis grindis svarbu atsižvelgti į patalpų išplanavimą, apšvietimą. Natūralios medžiagos namams suteikia jaukumą bei šilumą. Dėl savo kietumo ir spalvų gamos mėgstamos ąžuolo medinės grindys. Jei namuose įrengta grindinio šildymo sistema, dažniausiai rekomenduojamos medinės parketlentės https://www.unideco.lt/patarimai/grindu-danga/parketlentes, nes šios medžiagos geriau išlaiko šilumą.

Ką reikia žinoti renkantis parketlentes?

Renkantis parketlentes pirmiausia reikia atkreipti dėmesį ar jos dvisluoksnės, ar trisluoksnės. Dvisluoksnės parketlentės yra sudarytos yra iš medžio fanieros plokštės ir dengiamojo kietmedžio, paprastai jos siauresnės ir gali būti tik klijuojamos. Trisluoksnės parketlentės turi dar ir tarpinį sluoksnį, jos gali būti įvairių dydžių, jas galima klijuoti arba tiesiog tiesti ant pakloto. Pagrindinis skirtumas, yra jų viršutinio sluoksnio kietmedžio storis. Kuo storesnis šis paviršius, tuo ilgiau parketas tarnaus.

Iš ko gaminamas parketo viršutinis sluoksnis?

Parketo viršutinis sluoksnis gaminamas tik iš pačių kiečiausių medienų, nes tokia mediena yra atspari smūgiams, įbrėžimams, įlenkimams. Pati stipriausia mediena- ąžuolo, tačiau rinkoje populiarios ir buko, uosio, klevo, vyšnios ir riešutmedžio grindys.

Kaip prižiūrėti parketo grindis?

Geros kokybės parketo grindis prižiūrėti labai lengva, greita ir nereikia ypatingų žinių. Valyti jas sausai šluoste, šluota ar siurbliu. Tam, kad pašalinti nešvarumus naudoti tinkamą valymo priemonę, valant drėgnai būtina gerai išgręžti šluostę, norint išlaikyti grindų išvaizdą kuo ilgiau, patariama:

• Po baldais paklijuoti padukus;
• Patiesti polikarbonato kilimėlius po kėdutėmis su ratukais;
• Patiesti purvą surenkančius kilimėlius prie įėjimų į namus;

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>