Neįprasti vidaus durų sprendimai

Duru sistemosVisi esame įpratę, kad namuose turi būti įprastos varstomos durys, nes jos yra patvarios, ilgaamžės, gerai izoliuoja garsą ir pan., tačiau šiandien technologijų ir žmonių susivienijimas leidžia mums savo namuose turėti įdomesnių sprendimų duris. Trumpai jas aptarkime.

Pirmiausia, reikia žinoti, kad bet kokio tipo durų pagrindas yra tinkamai parinktos durų sistemos – plastikinės arba aliuminės. Vienas iš pagrindinių rodiklių renkantis yra durų plotis: platesnes nei vieno metro pločio duris rekomenduojama gaminti tik iš aliuminio sistemų, nes plastiko sistemos turi dydžio apribojimus.

Netradicinės vidaus durys gali būti stumdomos durys, paslėptos varstomos durys, į sieną susistumiančios („kišeninės“ stumdomos durys), sukamos-stumdomos durys, stiklinės durys. Populiariausias netradicinis variantas – stumdomos vidaus durys.

Pavyzdžiui, paprastos stumdomos durys pagal dizaino sprendimu gali būti tokios pačios kaip įprastos varstomos durys, skiriasi tik jų judėjimo tipas. Tokios durys gali būti tiek vienvėrės, tiek dvivėrės, tai priklauso nuo durų ertmės pločio. Tačiau reikia žinoti, kad stumdomos durys blogiau izoliuoja kvapus, šilumą, drėgmę ir garsą, nes, kad ir kaip tobulai jos būtų pagamintos, kraštuose vis tiek lieka po nedidelį tarpelį. Todėl stumdomos durys nerekomenduojamos vonios kambaryje ir kituose sanitariniuose mazguose.

Stumdomos durys šiandien montuojamos tik su viršuje esančiu bėgeliu, todėl ant grindų nėra jokio iškilimo, o tai padeda išvengti susižalojimų už jo užkliuvus, sulaužymų ant jo užlipus. Be kita ko, ten nesikaupia nešvarumai ir dulkės, kurių ant žemės būna daugiausia, todėl nereikia valyti.

Taigi, jei norite susikurti įdomesnį namų interjerą, galite tai padaryti projektuodami vidaus duris. Nebūtina montuoti visiems įprastas varstomas duris, galima rinktis iš, palyginti, plataus netradicinių vidaus durų sprendimų, iš kurių dažniausias – stumdomos durys.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>