Ortopediniai įtvarai – skatina gijimo procesus

Ortopediniai įtvaraiŠaltuoju metų laiku retas iš mūsų išsisuka neslystelėjęs, nekryptelėjęs ar neparkritęs. Sėkmės atveju toks atvejis atsiperka patempimu, sumušimu, išnirimu ar kitais minimaliais susižalojimais. Dažnai dar kurį laiką jaučiame skausmą, gali sutrikti pažeistos vietos funkcijos, o išoriškai apie patirtą traumą neretai išduoda kraujosruvos. Dėl patirtų traumų nereikėtų kaltinti vien žiemos. Juk įvairūs traumų atvejai mus lydi kiekvienoje gyvenimo situacijoje ištisus metus: tiek sporte, tiek aktyviai leidžiant laisvalaikį ar pramogaujant. Tiesiog šaltuoju metų laiku susidaro dar palankesnių sąlygų nelaimėms patirti. Patyrus traumą, visada vienokiu ar kitokiu laipsniu nukenčia minkštieji audiniai, nes būtent jie anatomiškai jungia, tvirtina ir supa visus mūsų kūno organus, kitas organizmo struktūras. Ir tik nuo patirtos traumas sunkumo, individualių žmogaus organizmo savybių priklauso pažeidimo laipsnis.

Visa laimė, kad daugumą traumų šiais laikais galima nesunkiai išgydyti. Pasitarus su specialistais ir naudojant teisingas, individualiai pritaikytas priemones – patirtos traumos išgis. Vienas iš geriausių sprendimo būdų traumoms gydyti – įtvarai.

Ortopediniai įtvarai yra skirti įvairių traumų metu, kuomet reikalinga stabili fiksacija, prilaikanti tiek rankų, tiek kojų, nugaros, juosmens ar kitos kūno dalies kaulą arba sąnarį. Ortopedinis įtvaras neleidžia judėti nepageidaujamomis kryptimis, taip pat šildo pažeistą vietą – taip skatinamas gijimo procesas. Įtvarai yra itin naudingi po kaulų lūžių, pooperaciniu laikotarpiu, galiausiai, gali būti taikomi ir sunkų fizinį darbą dirbantiems žmonėms, turintiems problemų su sąnariais.

Didžiausia klaida yra ta, kad žmonės po traumų, visai nesvarbu ar jos būtų ūmios, ar lėtinės, dažniausiai užsiima savigyda ir nesikreipia į specialistus. Vyrauja požiūris, kad pažeistą vietą pavyks pramankštinti suteikiant jai didesnio krūvio ar pačių sugalvotais judesiais. Dauguma patyrusių traumas mano, jog viską išspręs vaistų vartojimas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>