Padangų įtaka kuro sąnaudoms

internetu, padangosEksploatuojant automobilį retai kas pagalvoja ką galėtų padaryti kad sumažintų degalų sąnaudas ir aplinkos taršą. Atrodo kad automobilis sunaudoja tiek kuro kiek yra apskaičiavęs gamintojas bet iš tikrųjų šis skaičius gali būti didesnis nes tai priklauso nuo jūsų vairavimo stiliaus ir automobilio priežiūros. Žalia lemputė padedanti laiku perjungti pavaras yra labai protinga naujovė tačiau didesnį dėmesį turėtumėte atkreipti į tai kaip naudojate automobilio padangas. Internetu surasti šios informacijos galima daug tačiau šį darbą atlikome už jus ir pateikiame vertingiausius patarimus kaip sumažinti kuro sąnaudas tinkamai eksploatuojant padangas.

Slėgis

Automobilio kuro sąnaudoms didelę įtaką turi pasipriešinimo jėga kuri gali kilti iš kelių šaltinių, visų pirma gamtos jėgos – vėjas, lietus, sniegas. Tai iš karto padidina degalų sąnaudas iki 10 proc. Automobilio pasipriešinimą judant riboja ir padangose esantis slėgis. Per mažas slėgis padangose sumažins kilometražą kuris rodo jūsų elektroninis tachometras. Šį rodiklį reikėtų stebėti nuolat ir laikytis gamintojo nustatyto slėgio pagal jūsų transporto priemonės tipą.

Protektoriaus gylis

Padangų protektoriaus gylis turi ne ką mažesnę reikšmę degalų sąnaudoms. Jeigu padanga yra su giliu raštu tai vairuodami tokį automobilį net ir asfaltuota danga sunaudosite daugiau dyzelino ar benzino. Tą patį galima pasakyti apie tingius ar aplaidžius vairuotojus kurie vasaros metu važinėja žieminėmis padangomis. Taip ne tik greičiau nudyla minkštesnė padangų guma bet ir išlaidos kurui yra iki 5 proc. didesnės. Jeigu gyvenate mieste ir jums nereikia važinėti per žvyruotą dangą, purvą ir žolę rinkitės kuo lygesnį padangos paviršių

Padangos dydis

Tikriausiai žinote kad platesnės padangos sukelia didesnį pasipriešinimą važiuojant todėl variklis turi dirbti daugiau ir sunaudoja papildomo kuro. Apskaičiuota kad vienas centimetras padangos pločio tai beveik dviem procentais sumažinta pasipriešinimo jėga. Ratų dydis labai susijęs su variklio darbu ir gali sumažinti sąnaudas tik esant tam tikroms aplinkybėms. Padangos dydis aktualus tik tuomet jei važinėjate nuolat greitai autostrada ir automobilis dirba aukštomis apsukomis arba turite dyzelinį automobilį nes jų sukimo momento pikas prasideda esant žemoms apsukoms.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>