Patarimai keliaujantiems Artimuosiuose Rytuose

Kelionė į Artimuosius Rytus – tai nepaprastas nuotykis, kupinas įspūdingų vietų ir turistinių objektų. Ruošiantis jam reikia pasirinkti kelionės tikslą, veiklą ir tinkamą datą, susikrauti būtiniausius daiktus ir pasirūpinti savo sveikata bei saugumu.

Ką reikia žinoti keliaujant į Turkiją ir kitas Artimųjų Rytų šalis?

Artimieji Rytai – tai Europos, Azijos ir Afrikos kryžkelėje esanti teritorija, apimanti daugiau nei dešimtį šalių. Populiariausios turistų kryptys yra Turkija, Saudo Arabija, Jungtiniai Arabų Emyratai (JAE) ir Egiptas – ir tai ne tik dėl didelės turistinės pasiūlos. Plačiau: http://www.manokompasas.lt/category/artimieji-rytai/

Tačiau ar tai vienintelės vietos, kurias verta aplankyti, ir kuo garsėja Artimieji Rytai?

Artimųjų Rytų lankytinos vietos – ką verta pamatyti regione?

  • Senoviniai miestai: Artimieji Rytai visų pirma garsėja turtinga istorija ir kultūra – daugiausia arabų, bet ne tik. Tai galima pajusti lankantis tokiose vietose, kaip Turkijoje esantys Efeso griuvėsiai – tai vienas iš labiausiai išbaigtų ir iki šiol išlikusių garsiųjų antikos miestų Viduržemio jūros regione. Tai viena iš nedaugelio vietų, kur galima patirti, koks buvo gyvenimas Romos imperijos aukso amžiuje.

Ypač verta atkreipti dėmesį ir į Kelso biblioteką, terasinių namų kompleksą su freskomis ir Didįjį teatrą. Turėkite omenyje, kad ekskursija po miestą užtruks mažiausiai pusę dienos, todėl tinkamai suplanuokite savo apsilankymą.

  • Safaris dykumoje: atsižvelgiant į tai, koks klimatas vyrauja Artimuosiuose Rytuose, tai tinkama vieta nuotykių mėgėjams, pavyzdžiui, plaukioti banglentėmis po smėlio kopas arba keliauti per jas džipais.
  • Nuostabūs kraštovaizdžiai: kelionės į Artimuosius Rytus pirmiausia asocijuojasi su smėliu ir kupranugariais, tačiau čia pamatyti galima daugiau. Tai – Negyvoji jūra, didžiausia įduba ir sūriausias ežeras pasaulyje, arba Jemenui priklausanti Sokotros sala, garsėjanti kaip gamtos draustinis.

Kada skristi į Artimuosius Rytus?

Planuojant keliones į Artimuosius Rytus svarbu atsižvelgti į oro sąlygas ir svarbius įvykius. Tai du svarbūs veiksniai, kurie daro didelę įtaką sanitarinei ir epidemiologinei situacijai kelionės tikslo vietoje, taigi ir keliautojų saugumui. Kada skristi į Artimuosius Rytus, kad išvengtumėte rizikos?

Pirma, svarbu nepamiršti, koks klimatas vyrauja Artimuosiuose Rytuose. Didžioji šios teritorijos dalis yra karštųjų dykumų zonoje, todėl vargu ar geriausia mintis čia lankytis vasaros mėnesiais. Sausas oras, o kartais net smėlio ir dulkių audros dirgina kvėpavimo takus ir akis, todėl į organizmą lengviau „įsiveržia“ įvairūs patogeniniai mikroorganizmai. Be to, vasarą daugelyje regionų padaugėja per maistą plintančių infekcijų. Keliones į Artimuosius Rytus geriausia planuoti žiemą ir ankstyvą pavasarį.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>