Patarimai keliaujantiems Australijoje

Australija – šalis, pasižyminti didžiulėmis erdvėmis, įvairia kultūra ir begale galimybių tyrinėti. Australija keliautojams siūlo nesuskaičiuojamą daugybę lankytinų vietų – nuo šurmuliuojančių didmiesčių iki atokių, laukinių kraštovaizdžių. Šiame straipsnyje, skirtame kelionių entuziastams, pateikiame praktinių patarimų, padėsiančių susiplanuoti nepamirštamus nuotykius Australijoje.

Pasiruošimas kelionei

  • Vizos ir formalumai

Prieš keliaujant į Australiją būtina sutvarkyti atitinkamus vizos formalumus. Daugumos šalių piliečiai turi pateikti paraišką turistinei vizai arba e. vizai gauti internetu. Prašymo pateikimo procesas yra gana paprastas ir jį galima atlikti oficialioje Australijos vyriausybės svetainėje. Nepamirškite pradėti šio proceso iš anksto, kad išvengtumėte galimų nesklandumų.

  • Kelionių draudimas

Labai svarbu investuoti į gerą kelionės draudimą. Įsitikinkite, kad jūsų draudimas apima ne tik pagrindines medicinines problemas, bet ir galimą kelionės vėlavimą, skrydžio atšaukimą ir kitus nenumatytus įvykius.

  • Sveikata ir skiepai

Prieš išvykdami pasikonsultuokite su gydytoju dėl rekomenduojamų skiepų. Australija yra aukšto higienos lygio šalis, tačiau kai kuriose vietovėse, ypač šiauriniuose regionuose, paplitusios tokios uodų platinamos ligos kaip dengės karštinė ir Zikos virusas.

Ką pamatyti?

  • Didysis barjerinis rifas

Vienas didžiausių gamtos stebuklų – Didysis barjerinis rifas – siūlo neprilygstamas nardymo galimybes. Tai ne tik galimybė grožėtis povandeninio pasaulio turtingumu, bet ir suprasti, kaip svarbu saugoti jūrų ekosistemas.

  • Uluru

Uluru, dar vadinamas Ajerso uola (Ayers Rock), yra šventa Australijos vietinių gyventojų vieta ir viena iš ikoniškiausių turistų lankomų vietų. Lankydamiesi šioje vietoje nepamirškite gerbti aborigenų kultūros ir laikytis vietinių papročių.

  • Sidnėjus

Sidnėjuje, garsėjančiame garsiuoju operos teatru ir Uosto tiltu, rasite daugybę lankytinų vietų – nuo kultūrinių iki nuotykių. Nepamirškite aplankyti Bondi paplūdimio – vieno iš garsiausio pasaulyje.

Daugiau lankytinų vietų: http://www.manokompasas.lt/category/australija/

Praktiniai patarimai

  • Išlaidos

Jei jūsų pasirinkimas yra kelionė į Australiją – kaina ir išlaidos gali priklausyti nuo daugelio veiksnių, tokių kaip kaip apgyvendinimas, veikla bei transportas. Tačiau yra būdų, kaip sumažinti jas. Apsvarstykite galimybę naudotis stovyklavietėmis arba trumpalaikės nuomos platformomis, kad sutaupytumėte apgyvendinimo išlaidoms. Keliaudami po miestus vietoj taksi naudokitės viešuoju transportu. Planuodami keliones pasidomėkite populiarių lankytinų vietų grupinių ar šeimos bilietų pasiūlymais.

  • Orai ir apranga

Australijos klimatas svyruoja nuo tropinio šiaurėje, vidutinio klimato pietuose iki dykumos centrinėje šalies dalyje. Pakuodami lagaminus, patikrinkite orų prognozę regionuose, kuriuos planuojate aplankyti, ir pasiimkite tinkamus drabužius. Nepamirškite galvos apdangalų, akinių nuo saulės ir kremo nuo UV spindulių, ypač jei vykstate į saulėtesnius regionus.

  • Sauga

Australija paprastai yra saugi šalis, tačiau visada pravartu imtis pagrindinių atsargumo priemonių. Venkite vaikščioti vieni sutemus mažiau apgyvendintose ar prastai apšviestose vietovėse. Žygiuodami nacionaliniuose parkuose ar atokiose vietovėse visada kam nors praneškite apie savo planus ir kelią.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>