Patarimai keliaujantiems Azijoje

Kelionei į egzotiškas šalis už Europos ribų reikia tinkamai pasiruošti. Planuojate kelionę į Aziją ir nežinote, kaip tai padaryti? Aptarkime tai.

Kelionės į Aziją – ką verta žinoti apie šią kryptį?

Azija yra didžiausias pasaulio žemynas, todėl suteikia daugybę galimybių aplankyti populiariausias vietas. Reikia žinoti, kad tokia kelionė reikalauja daug logistikos ir kelionės organizavimo. Jei vykstate atostogauti su kelionių agentūra, jums praktiškai nereikia niekuo rūpintis, nes viskuo pasirūpina organizatorius. Sudėtingiau, jei kelionę ketinate organizuoti patys ir norite savarankiškai susidaryti kelionės maršrutą. Kad padėtume sėkmingai suplanuoti atostogas, siūlome, kokias vietas pamatyti, ką pasiimti į kelionę po Aziją ir ko nepamiršti prieš išvykstant į didžiausią pasaulio žemyną.

Kelionės po Aziją – kaip planuoti kelionę?

Azija yra pats įvairiausias pasaulio žemynas, todėl per vieną kelionę tikrai nepavyks visko aplankyti. Tačiau verta žinoti vietas, kurios yra populiariausios ir vertos ypatingo dėmesio. Jei planuojate ilgesnę kelionę į Aziją ir norite pamatyti gražiausius kampelius, parengėme keletą pasiūlymų:

 • Filipinai,
 • Vietnamas,
 • Indonezija,
 • Maldyvai,
 • Kinija,
 • Indija,
 • Tailandas,

Šios kryptys yra populiariausios, nes jose gausu turistų lankomų vietų. Tačiau konkrečios atostogų Azijoje vietos pasirinkimą turi lemti tai, kokia laisvalaikio veikla jums patinka. Todėl prieš išvykdami turėtumėte ištirti, ką kiekviena šalis gali jums pasiūlyti, ir, remdamiesi tuo, nuspręsti, kuri kryptis atitinka jūsų pageidavimus. Daugiau informacijos galite rasti: http://www.manokompasas.lt/category/azija/

Tik tada, kai žinosite kelionės tikslą, galėsite planuoti tolesnius pasirengimo kelionei veiksmus. Kiekvienoje šalyje galioja specifinės turistų priėmimo taisyklės ir skirtingos klimato sąlygos.

Kaip pasiruošti kelionei ir ką pasiimti į kelionę po Aziją?

Prieš pradėdami krautis drabužius į lagaminą, turėtumėte atlikti visus formalumus prieš išvykdami. Tai visų pirma apima reikiamų dokumentų, be kurių įvažiuoti į įvairias šalis bus neįmanoma, pildymą. Taigi, ką turėtumėte pasiimti į kelionę į Aziją ir ką turėtumėte padaryti prieš išvykdami?

 • Dokumentai – pagrindinis jūsų dokumentas yra pasas, kuris turėtų galioti dar bent šešis mėnesius. Taip pat turėtumėte pasiimti asmens tapatybės kortelę ir, jei ketinate naudotis automobiliu, vairuotojo pažymėjimą. Taip pat verta pasirūpinti tarptautine vairuotojo pažymėjimo dokumento versija, nes kai kuriose šalyse gali būti nepripažįstamas lietuviškas atitikmuo. Dėl savo saugumo taip pat pasidarykite visų savo dokumentų kopijas.
 • Viza – kai kuriose šalyse reikia turistinės vizos. Tai Tailandas, Vietnamas ir Filipinai, tačiau vizos poreikis gali priklausyti ir nuo buvimo konkrečioje šalyje trukmės.
 • Skiepai – prieš atostogas Azijoje verta pasikonsultuoti su medicinos specialistu. Egzotiškose šalyse galite susidurti su ligomis, kurių nėra Europos žemyne. Paprastai prieš planuojamą išvykimą patartina pasiskiepyti nuo poliomielito, vidurių šiltinės, stabligės, hepatito A ir B bei kitų ligų.
 • Draudimas – medicininis gydymas svetimoje šalyje gali būti brangus, todėl prieš išvykdami į Aziją privalomai apsidrauskite kelionės draudimu. Draudimo polisas padengs galimas hospitalizavimo ar apsilankymo pas gydytoją išlaidas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>