Patarimai keliaujantiems Šiaurės Amerikoje

Šiaurės Amerika daugeliui yra svajonės išsipildymas. Čia didingi kalnai driekiasi į nesibaigiančias lygumas, o didžiausi pasaulio didmiesčiai niekada nemiega. Šiaurės Amerikos tyrinėjimas – tai nepakartojama kelionė po skirtingus kraštovaizdžius, kultūras ir tradicijas.

Keliaudami po šį žemyną patirsite daugybę nuotykių ir nepamirštamų įspūdžių. Nuo didingo Didžiojo kanjono iki vaizdingų Jungtinių Amerikos Valstijų nacionalinių parkų ir mistinės Meksikos senovės civilizacijų atmosferos – čia kiekvienas ras ką nors sau. Kelionė į Ameriką: ką reikia žinoti?

Šiaurės Amerika trumpai – ką reikia žinoti?

Šiaurės Amerika yra didžiulis žemynas, apimantis tris pagrindines šalis: Kanadą, Jungtines Amerikos Valstijas ir Meksiką. Šiaurėje vyrauja arktinis klimatas, o pietuose yra įvairių klimato zonų – nuo dykumų iki atogrąžų miškų. Didžiosios lygumos, Uoliniai kalnai, Kordiljerų kalnai ir Apalačų kalnai – tai tik keletas reljefo formų.

Šiaurės Amerikos kultūra labai įvairi dėl daugybės etninių, istorinių ir migracinių įtakų. Kanadoje dominuoja britų ir prancūzų įtaka, o Jungtinėse Amerikos Valstijose vyrauja įvairių kultūrų, įskaitant europietišką, afrikietišką, azijietišką ir ispanišką, mišinys. Tuo tarpu Meksikoje akivaizdžios ispaniškos šaknys ir daugybė indėniškų tradicijų elementų.

Dėl geografinių, istorinių ir kultūrinių skirtumų kelionės po Šiaurės Ameriką – tai nuolatinis naujų šio unikalaus žemyno aspektų atradimas. Daugiau informacijos: http://www.manokompasas.lt/category/siaures-amerika/

Patarimai keliautojams – kaip keliauti po Šiaurės Ameriką?

  • Išsinuomokite automobilį – puikus būdas laisvai tyrinėti sunkiau prieinamas vietoves. Kai kuriuose regionuose, ypač JAV, traukinys gali būti patogi transporto priemonė. Tačiau jei planuojate keliauti didesnius atstumus (pvz., iš vienos JAV pakrantės į kitą), teks įsigyti lėktuvo bilietus.
  • Šiaurės Amerikoje dažniausiai yra saugu, tačiau imkitės pagrindinių atsargumo priemonių, ypač dideliuose miestuose ar apleistose vietovėse.
  • Priklausomai nuo regiono ir sezono, būkite pasirengę skirtingoms oro sąlygoms, ypač kalnuose.
  • Pasidomėkite, ar reikia vizų į šalis, kurias planuojate aplankyti. Prieš keliaudami įsitikinkite, kad turite tinkamus dokumentus. Atminkite, kad lietuviams nebereikia vizų į JAV ir Kanadą, tačiau reikalingas ESTA leidimas.
  • Naudokitės oficialiomis valiutos keityklomis ir pasiimkite su savimi debetines arba kreditines korteles.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>