Pavėsinių įrengimo ypatumai

Pavėsinių dizaino variantų yra tikra galimybė. Šis mažas architektūrinis statinys yra itin patogus tuo, kad galimos įvairios konstrukcijos. Pavėsines  galima konstruoti tiek keturkampes, apvalias, šešiakampes. Taip pat galima statyti su sienomis arba be jų. Nesvarbu kokio tipo šis statinys, svarbu, kad jį pastatyti yra tikrai lengva. Jei norite, kad jūsų pavėsinė gražiai ir elegantiškai atrodytų rinkitės tokias konstrukcijas, kad nebūtų masyvios. Masyvi pavėsinė užima didelį plotą. Ir jei jūsų sodo teritorija nėra didelė, tuomet masyvi pavėsinė gali atrodyti neskoningai. Didelės ir masyvios pavėsinės gražiai žiūrisi prie didelių statinių – tokių kaip pilys, iš akmenų statytas didelis namas.

Pavėsinės gali būti kelių tipų. Ažūrinės ir pusiau atviros tinkamos pasislėpti nuo saulės. Jei norite, kad pavėsinė atliktų ir daugiau funkcijų, pavyzdžiui apsaugotų nuo lietaus ar vėjo, pastatykite keletą sienų iš stiklo ar plastiko. Tuomet matysite aplinkui esančią gamtą. Jei nors viena siena yra mūrinė arba medinė, ją galima apželdinti. Užsienyje paplitusios pavėsinės kaip maži nameliai. Jie netgi turi duris, langus. Toks statinys patogus ir praktiškas. Pavėsinių namelių galima įsigyti jau pagamintų. Tereikia atvežti ir pastatyti į norimą vietą.

Pavėsinei statyti geriausiai rinktis natūralias medžiagas. Viena iš labiausiai naudojamų medžiagų yra mediena. Reikia atkreipti dėmesį, kad Lietuvoje klimatas nėra toks pastovus. Yra ir labai karštų dienų ir labai šaltų. Todėl mediena turi būti paruoša atitinkamai ir įveikti bet kokius temperatūrų skirtumus. Tinkamai paruošta mediena yra atsparesnė drėgmei, pelėsiui, grybeliui, puvimo procesams. Jei derinate pavėsinę prie jau stovinčių pastatų sienų, langų rėmų ar stogo spalvos tuomet dažykite panašia spalva. Šiuo metu yra daugybė dažų gamintojų ir jų pasiūla yra didelė. Jei norite, kad pavėsinė atrodytų natūraliai, galite pasirinkti tokius dažus, kurie išlaikytų medienos faktūrą.

Specialistai pataria, kad lauko statiniams geriausiai tinka brandi spygliuočių mediena. Eglės, pušies ar maumedžio mediena džiūdama mažai traukiasi, pakankamai atspari atmosferos poveikiui. Jei per žiemą mediena patamsėja, labai lengvai galima atnaujinti. Susigrąžinti natūralų medienos gelsvumą padės įvairios medžiagos, jos skirtos apdoroti medienai. Tačiau prieš imdamiesi įvairių medienai skirtų priemonių, pabandykite pasinaudoti buitiniais plovikliais. Labai dažnai iš po žiemos patamsėjusias lentas pakanka gerai nuplauti, nušveiti ir pavėsinė būna kaip nauja.