Programavimo kalba yra naudojama kompiuterinių programų rašymui, tokių kaip:
Programa yra parašyta kaip serija žmogaus suprantamų kompiuterio instrukcijų, kurios gali būti perskaitytos kompiliatoriaus ar linkerio ir išverstos į kompiuterinę kalbą, kad kompiuteris galėtų suprasti ir paleisti ją.
Nuo to momento, kai jūs įjungiate savo kompiuterį, jis paleidinėja programas, atlikinėja instrukcijas, tikrina jūsų kompiuterio operatyviąją atmintį (RAM), vėl nustatinėja visus automatiškai pridėtus prietaisus ir krauna operacinę sistemą nuo kietojo disko ar CD-rom’o.
Kiekviena operacija, kurią kompiuteris atlieka, turi instrukcijas, kurias kažkas turėjo parašyti kompiuterine kalba. Jos turėjo būti sukurtos, sukompiliuotos ir patikrintos, tai yra ilgas ir sudėtingas darbas.
Operacinė sistema kaip Microsoft Windows Vista užtruko milijonus valandų programuojant, kad būtu parašyta ir ištestuota programinė įranga.
Šitos kalbos įtraukia “Assembler”, “C” ar “C ++” – Kompiuterio sistemos įrankiai. Kompiuterio pagrindinė plokštė su centriniu procesoriumi (CPU), kompiuterio operatyvioji atmintis (RAM) ir dinaminė atmintis (ROM), instrukcijos kompiuterio paleidimui yra apribotos iki mažo kiekio atminties. Jos paprastai rašomos assembleriu. Operacinės sistemos kaip Linux ar Windows yra rašomos su C ir C ++
40-ųjų pabaigoje ir 50-ųjų pradžioje, kompiuterinės programos buvo įvedinėjamos junginėjant jungiklius. Tačiau tai buvo neefektyvu, lėta ir netrukus pasirodė kompiuterių kalbos. Tūkstančiai programavimo kalbų buvo išrastos. Nuo tada daugelis filosofijos daktarų tyrinėjo projektus, bet tiktai keliems iš jų labai gerai sekėsi. Per 60-uosius ir 70-uosius, šitas kalbas :
visos kalbos dirbo, bet buvo atšauktos, kai geresnės programavimo kalbos atsirado. “Basic” tada laikėsi ilgiausiai, bet jau dabar „miršta“.
Pagrinde yra naudojama Java ir C++ su C# pradėjo įgyti populiarumą. Buvo daug bandymų automatizuoti šitą procesą, kad kompiuteris rašytų kompiuterines programas, bet tai yra sunku padaryti, nes žmonės vistiek rašys geriausias kompiuterines programas. Todėl programavimo paslaugos yra labai aktualios šiandieną.
Dar sudėtingesnė technika yra naudojant :
turėkite galvoje, kad šiuolaikinės programavimo kalbos yra daug galingesnės.
Žemesnio lygmens kalbos kaip :
Priverčia programuotoją galvoti daugiau apie kompiuterio problemą, nei apie verslo logiką. Mažiau apie algas ir daugiau apie tai, kaip duomenys yra sukaupti.
C# nenaudoja rodiklių, nes tai sumažina galimybę, kad rodiklis būtų sugedęs ar blogai įsirašęs. .NET runtime gali susitvarkyti su dalykais kaip šiukslių rinkėjais, kad kurėjams nereiktų perkurti visos sistemos.
Pačios populiariausios programavimo kalbos dabar yra :
Su laiku, kai kompiuteriai greitėja, turi daugiau kompiuterio operatyviosios atminties (RAM), aplikacijos pasidarys sudėtingesnės, didesnė tikimybė, kad daugiau kūrėjų kurs su C++ , kad išgautų dydžiausią lygmenį programavimo kalbos kaip Java ir C#.
Microsoft turi įdėti daug pasitikėjimo į C# kaip atsakyma į Java ir turėtų finansinę persvarą. Tikėtina, kad Java ir C# taps dviem dominuojančiomis programavimo kalbomis ateityje.