Saugi ir patogi avalynė

darbiniai batai, patogumas, saugumasDarbiniai batai turi būti praktiški, saugūs, patogūs ir turėti gražų estetinį vaizdą, tinkama avalynė žmogų apsaugo nuo nugaros ir sąnarių skausmo. Moterys dažniausiai renkasi gražius batus, tačiau svarbiausia išsirinkti patogią avalynę, kad neįvyktų pėdos deformacija, o batai suteiktų atramą judant, atliktų pagalbinę funkciją, pavyzdžiui išgarintų drėgmę, apsaugotų kojų pirštus, būtų nepraduriamo pado ir panašiai. Pagal savo tipą batai skirstomi į sandalus, pusbačius, batus su auliukais, aulinius batus, žieminius batus, klumpes ar guminius batus.

Kokius batus pasirinkti?

Batus galima pasirinkti fizinei veklai arba sportui. Bateliai skirti žaisti futbolą ar krepšinį, nebus tinkami bėgimui. Žmogus, kuris nori užsiimti krepšiniu ir bėgimu turėtų įsigyti atskirai tam tinkamus batus. Bėgimo batai pasižymi elastingumu, storesniu ir platesniu padu, jie geriau sugeria bėgiko žingsnio smūgį į kietą dangą, ėjimui skirti batai gali būti kietesni, jų padas šiek tiek siauresnis. Perkant batus svarbu atkreipti dėmesį į tai, ar vidinė bato dalis turi išlinkimą, jei jo nėra tai teks pritaikyti tam tikrą įdėklą į batą, o išsirinkti tinkamus batus, jums visada gali padėti ir patarti parduotuvės konsultantai.

Su kulniuku ar be kulniuko geriau devėti batus?

Devėti batus visai be kulno nėra gerai, batai turi būti su nedidele pakulne ir tvirtesniu užkulniu, ypač aktualu renkantis vaikų ir sportuojančių žmonių avalynę. Jeigu skausmas juntamas nešiojant batus, būtina pasikeisti avalynę ir pasikonsultuoti su specialistu.

Batų impregnavimas

Batų susidėvėjimą dažniausiai lemia purvas sniegas, vanduo, norint, kad batai ilgai jums tarnautų, reikalinga juos impregnuoti. Impregnavimo medžiaga įsigeria į avalynę ir jos paviršius tampa atsparus išorės aplinkos poveikiams, o avalynė atspari drėgmei, purvui ir suteikia natūralaus blizgesio.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>