Šildymo sistemos nuorinimas – sklandi eksploatacija

Šildymo sistemos nuorinimasŠildymo sistemos nuorinimas, tai būtinas žingsnis patikimumui ir sklandžiai daugiabučio eksploatacijai užtikrinti. Sistemoje esantis oras dažnai gali sukelti, pavyzdžiui, gurguliavimo, oro čiurlenimo ar kitus garsus šildymo vamzdžiuose, radiatoriuose, stovuose. Taip pat dar vieni iš dažniausiai pasitaikančių požymių – blogai cirkuliuojantis vanduo šildymo sistemoje arba nešylantys radiatoriai ir vamzdžiai. Vis dėlto, sunku nuspręsti, koks nuorinimo būdas padėtų. Šildymo sistemos nuorinimu privalo pasirūpinti daugiabučio namo šilumos ūkį prižiūrintys specialistai, kurių darbas trunka visus metus ir nesibaigia su šildymo sezonu. Daugiabučių gyventojams turi būti užtikrintas sklandus šilumos ir karšto vandens tiekimas.

Norint tinkamai nuorinti šildymo sistemą, reikia atsižvelgti į keletą svarbių veiksnių: visų pirma, reikėtų naudoti uždarą išsiplėtimo indą, nes kai naudojamas atviras išsiplėtimo indas yra didelė tikimybė, kad į vandenį ir per jį į sistemą nuolat pateks oras, todėl gali padidėti korozijos pavojus. Taip pat nuorinti šildymo sistemą reikėtų naudojant karštą vandenį, kadangi aukštesnės temperatūros vandenyje ištirpsta mažiau oro, tad jei nuorinimas atliekamas vien šaltu vandeniu, šiam pasiekus darbinę temperatūrą, dar išsiskirs jame ištirpęs oras. Be to, labai svarbu pasirūpinti, kad neveiktų siurblys: jei nuorinimas atliekamas veikiant siurbliui, mažesnė tikimybė, jog visas oras pasieks aukščiausiai esančias vamzdžių sistemos vietas, dėl šios priežastis gali nepavykti pašalinti viso oro.

Taigi, už daugiabučių šildymo sistemos nuorinimą atsakingas prižiūrėtojas. Jis taip pat atsakingas už reikiamos temperatūros butuose palaikymą šildymo sezono metu, taip pat tinkamos karšto vandens temperatūros užtikrinimą. Prižiūrėtojas turi kokybiškai prižiūrėti šildymo sistemą, tai reiškia, kad turi būti periodiškai atliekami hidrauliniai bandymai, tinkamas šildymo sistemos paleidimas, nuorinimas.

Šildymo sistemos nuorinimu turėtų pasirūpinti ir patys gyventojai: vos tik išgirdę keistus garsus ar pastebėjus, kad nešyla radiatoriuje ar vamzdžiuose vanduo, turėtų informuoti apie tai administratorių-prižiūrėtoją.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>