Šilumos siurblys oras-oras

Šilumos siurblys oras-orasŠio įrenginio pavadinimas iš pirmo žvilgsnio gal skamba kiek komplikuotai, bet perskaitę šį straipsnį suprasite, kad taip nėra. Šilumos siurblys oras-oras yra toks prietaisas, kuris sugeba šildyti ar šaldyti patalpoje esantį orą naudodamas elektros energiją bei lauke esančio oro karštį arba vėsą.

Siurbliai oras-oras pasižymi pakankamai aukštu našumu mažomis sąnaudomis, todėl juos renkasi NT vystytojai, komercinių patalpų savininkai ir kiti patalpos klimato reguliavimu bei vėdinimu suinteresuoti žmonės. Paprastai tariant siurblys (kondicionierius) veikia dvejopai, jis, arba šildo arba šaldo, o tiksliau:

  • ima karštą orą iš lauko ir juo šildo patalpą;
  • ima vėsų orą iš lauko ir juo vėsina arba jį pakaitinęs šildo patalpą;
  • gali karštą orą varyti į lauką iš patalpos;
  • gali vėsų orą varyti į lauką iš patalpos.

Šilumos siurblys oras-oras gali iš vienos erdvės paimti šaltą arba karštą orą ir jį perkelti kitur. Tam reikalingos kelios sudėtinės dalys:

  • Lauke esantis įrenginys, kuris paima arba išleidžia orą;
  • Šiluminiai mazgai, kuriais keliauja oro srovės bei kompresoriaus ertmė;
  • Viduje esantis įrenginys, kuris išleidžia arba siurbia orą.

Standartinė procedūra – šildymas arba vėsinimas vyksta gana paprastu būdu. Pastarasis tikrai yra labai lengva procedūra bet kuriam šilumos siurbliui, jeigu lauke vėsu, kadangi paimto vėsaus oro iš lauko nereikia per daug „apdoroti“. Šildymo metu paimtas oras paduodamas į kompresorių arba erdvę, kurioje yra pašildomas iki reikalingos temperatūros ir tada paleidžiamas į patalpą.

Norėdami įsirengti šilumos siurblį (kondicionerių) pasiruoškite atsidėti nemažą sumą pinigų. Nors pats kondicionierius gali būti įsigyjamas pakankamai saikingomis kainomis, jo įrengimas nepritaikytose patalpose yra labai brangus, todėl jau projektuojant būstą yra paruošiama būsima vieta šilumos siurbliams oras-oras.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>