Šlaito apželdinimas: kokius sprendimus įgyvendinti, kad priežiūra būtų paprasta?

Jei jums priklausančioje teritorijoje yra šlaitas, tokiu atveju, ko gero, ieškosite sprendimų, ką reikėtų padaryti, kad vaizdas būtų malonus akiai. Tačiau taip pat nereikia pamiršti, kad šlaitai yra įvairaus aukščio bei statumo. Ir kuo aukštesnis bei statesnis jis yra, tuo sunkiau jį prižiūrėti. Belieka tik pridurti, priėmus tam tikrus sprendimus, galima pasiekti iš tiesų puikų rezultatą, t.y., kad priežiūros reikėtų ypač mažai. Taigi, kaip turėtų būti vykdomas šlaito apželdinimas ir, kokie sprendimai turėtų būti įgyvendinti, kad vėliau šiai zonai reikėtų kuo mažiau priežiūros?

Apželdinimas kiliminiais augalais

Nors veja yra ypač dekoratyvus pasirinkimas, dėmesį verta atkreipti į tai, kad šioje zonoje ją pjauti būtų ypač nepatogu, o kai kuriais atvejais – ir nesaugu. Todėl kur kas geresnis pasirinkimas yra šlaito apželdinimas kiliminiais augalais – jų pjauti tikrai neprireiks, o, ir vaizdas bus dar dekoratyvesnis nei apželdinus veja (viskas todėl, kad kiliminių augalų lapeliai yra įvairių formų bei spalvų). Na, o tuo atveju, jei šlaitas yra ypač aukštas ar status, reikėtų rinktis žiedų neturinčius kiliminius augalus, kad nereikėtų kopti į šlaitą, nuskinti jau nužydėjusių dalių.

Jei šlaitas užima ypač didelį plotą, rinkitės masyvius augalus

Atsakingai įvertinti reikėtų ir šlaito plotą. Kuo jis didesnis, tuo masyvesnius augalus derėtų sodinti – tokiu atveju išgausite estetišką bei skoningą proporciją. Taip pat nepamirškite ir dar vienos svarbios taisyklės: šviesių spalvų (baltos, geltonos, kreminės, rusvos) augalai vizualiai dar labiau didins šlaitą, o tamsių spalvų (rudos, mėlynos, tamsiai žalios), kurs įspūdį, kad šlaito plotis yra mažesnis.

Akmenys – tik įspausti į dirvožemį

Labai dažnai nusprendžiama šlaitus dekoruoti akmenimis ir tai yra iš tiesų puikus sprendimas, kadangi nereikalauja daug priežiūros bei atrodo gražiai. Tačiau svarbiausia – užtikrinti, kad akmuo, nepriklausomai nuo jo dydžio, buvo tvirtai įspaustas į dirvožemį, priešingu atveju, jis gali nuriedėti žemyn, pažeisti kitus augalus ar net sužaloti netoliese esančius žmones, naminius gyvūnus. Tad grožį kurkite atsakingai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>