Sveiki dantys ir graži šypsena

odontologai siauliuoseVisi žmonės norėtų turėti sveikus, baltus dantis ir gražią šypseną. Tačiau ne visi turi sveikus dantis, tam priežasčių gali būti įvairių: įgimti sąkandžio defektai, burnos traumos, netinkamas dantų kanalų gydymas ir panašiai.

Burnos higiena ir vaikų dantukų priežiūra

Burnos higienos procedūros atliekamos jau pirmaisiais vaiko gyvenimo metais. Rekomenduojama valyti ir masažuoti dantenas dar neišdygus dantims, kad pieniniams dantims dygti susiformuotų sveika, švari aplinka, svarbu pasirinkti tinkamas higienos priemones. Ikimokyklinio amžiaus vaikai nepajėgūs gerai išsivalyti dantų, todėl tėvai juos turi mokyti burnos higienos ir valyti dantukus. Nuo 6-12 metų vietoj pieninių dantų dygsta nuolatiniai, nuo šiol vaikui rekomenduojama pradėti savarankiškai valyti dantis, tačiau tėvai turi aktyviai stebėti, kaip jie tai daro patys ir jeigu vaikas nesugeba dantų kokybiškai išsivalyti pats, tai už jį turi atlikti tėvai.

Kodėl reikia gydyti pieninius dantis?

Sveiki pieniniai dantys sarbūs ne tik kramtymui, bet žandikaulių augimui, nuolatinių dantų dygimui. Negydomas pieninis dantukas pradeda skaudėti, nes infekcija pasiekia nervą ir jį sunaikina. Tik sveiki arba sugydyti pieniniai dantys išlaiko vietą nuolatiniams dantims, kad būtų sėkmingas vaiko dantų gydymas, labai svarbus- vaiko, jo tėvų, odontologo ir jo padėjėjo- tarpusavio bendradarbiavimas.

Kaip pasirūpinti dantimis?

Odontologai Šiauliuose dantis taiso, restauruoja, balina. Estetinis plombavimas atliekamas, kai burnoje yra nekokybiškų, karieso pažeistų dantų, nuskilusių dantų po traumos, įgimtų tarpų, dantų spalvos pakitimų, kreivų ar susigrūdusių dantų. Terapinis dantų gydymas taikomas gydant dantenų uždegimus, dantų plombavimas ir panašiai. Endodontinis dantų gydymas – danties šaknų kanalų gydymas ir kt. Profesionali burnos higiena – apnašų ir akmenų šalinimas nuo dantų.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>