Tiekimo planavimas neišvengiamas

Tiekimo planavimasLogistika nėra tik transportavimas nuo vieno sandėlio durų iki kito. Yra daug veiklų bei darbų, kurie vykdomi nuosekliai ar lygiagrečiai, tuo pat metu kuriant efektyvią logistikos sistemą. Šioje vietoje neišvengiamas tiekimo planavimas, kadangi geriausias rezultatas gaunamas sąveikaujant šioms veikloms, jas būtina tinkamai ir reikiamu laiku suplanuoti.

Reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad yra labai daug veiksnių, kurie yra nesusiję su įmonės vidiniais gamybos procesais. Jie gali turėti įtakos gamybinės įmonės logistikos sistemai ir jos funkcionavimui. Pastaruoju metu daugelis gamybos įmonių susiduria su išlaidų augimo bei nuolat didėjančių klientų reikalavimų, trumpesnių produkto pristatymo terminų bei globalizacijos procesų rinkose problemomis. Turbūt vienas iš svarbiausių ir įdomiausių veiksnių, paskutiniu metu darančių didžiausią įtaką įmonių logistikos sistemoms – globalizacija.

Paskutiniaisiais dešimtmečiais kuriasi vis daugiau gamybinių įmonių, teikiančių savo paslaugas pasaulinėse rinkose. Tam savo ruožtu reikia kitokių nei tarptautinės organizacijos veiklos principų. Pagrindiniai skirtumai – nors tarptautinė organizacija teikia paslaugas pakankamai plačia geografine apimtimi, jos gamybinė veikla remiasi vietiniu ar regioniniu potencialu, paprastai tik tokiu mastu vyksta gamyba, sandėliavimas ir paskirstymas bei paslaugų perleidimas trečiajai šaliai. O pasaulinės organizacijos veikla remiasi globalia struktūra bei veiklos vykdymo politika. Tipiški globalios gamybinės įmonės veiklos požymiai: globalus prekinis ženklas, globalus paslaugų perleidimas trečiajai šaliai, globali gamyba, atsargų centralizacija, informacijos centralizacija.

Siekdami aptarnauti pasaulines rinkas, logistikos tinklai tampa kur kas brangesni bei sudėtingesni ir ne tik dėl prieš tai išvardintų priežasčių, bet ir dėl dalies gamybos perleidimo trečiajai šaliai. Tuo labiau didėja poreikis planuoti ir valdyti visą sudėtingą bei integruotą sistemą.

One thought on “Tiekimo planavimas neišvengiamas

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>