Verslo procesai: kaip juos suvaldyti?

Verslo procesaiKiekvienoje įmonėje, nesvarbu, kokio dydžio ir kokią veiklą vykdančioje, vyksta begalė skirtingų verslo procesų. Blogiausia, kai įmonė tampa nebepajėgi su jais susitvarkyti: kai įmonės verslo procesai pradeda „klibėti“, tai persiduoda visam įmonės mechanizmui ir įmonė susiduria su rimtais sunkumais, nebekuria pridėtinės vertės ir jai gresia žlugimas. Kada įmonėje ateina laikas imtis rimtų veiksmų ir kaip verslo procesus suvaldyti?

Specialistai vieningai sutaria, kad įmonėje reikia imtis verslo procesų valdymo, kai pasikeičia įmonės strategija, vyksta plėtra, reorganizacija arba susijungimas, siekiama padidinti veiklos kontrolę arba darbuotojų našumą, įmonėje atsiranda didelė ir nepagrįsta darbuotojų kaita, o naujus darbuotojus sudėtinga įtraukti į įmonės mechanizmą. Taip pat jei įmonėje nepasiekiami užsibrėžti tikslai ir planai, tarp darbuotojų pastebimas nepasitenkinimas ir sumažėjusi motyvacija, krenta teikiamų paslaugų arba parduodamų produktų kokybė arba klientų skaičius, klientai skundžiasi nepakankama aptarnavimo kokybe ir pan. Tačiau geriausia, kai įmonėje visada vyksta įmonės verslo procesų valdymas.

Kitas klausimas – kaip verslo procesus suvaldyti? Specialistai, vėlgi, turi vieną bendrą nuomonę – geriausia kreiptis į šios srities specialistus, kurie turi sukaupę reikiamą patirtį ir žinias, todėl rezultatą gali padėti pasiekti greičiau ir tiesesniu keliu. Be kita ko, nešališkas ekspertas visada gali geriau susidaryti nuomonę, patarti ir pamatyti situaciją iš šalies. Žinoma, galima tai atlikti ir patiems, tačiau tokiu atveju asmuo arba kolektyvas, paskirtas tai atlikti, turi verslo procesų valdymui skirti daug dėmesio, gerai įsigilinti į visas problemas, o kartais vadovai to nenori, nes dėl to nukenčia tiksliniai to asmens arba kolektyvo darbai.

Taigi, jei įmonė pradėjo šlubuoti arba norite užbėgti šiai problemai už akių, geriausias sprendimas – verslo procesų valdymas, pasitelkiant specialistų iš šalies pagalbą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>