Vestuvių fotografai įamžins Jūsų šventę

Vestuvės – tai šventė, kuri negali būti neįamžinta. Žmonės, padedantys šioje srityje – vestuvių fotografai. Nors dauguma jų turi atitinkamą fotografo išsilavinimą, to neužtenka specializuotis šioje srityje. Kur kas svarbiau yra turėti patirties ir puikiai išmanyti šio darbo specifiką. Neatsiejama šio darbo dalis – vestuvių fotosesija ir visos vestuvių eigos išmanymas. Jei esate naujokai srityje, išmanyti tai yra itin svarbu. Tačiau per gyvenimą toli gražu ne visi yra dalyvavę šioje nuostabioje šventėje, todėl tikrai vertėtu sužinoti, kas po ko vyksta ir kokia yra būtent šios šventės specifika. Taigi kaip vyksta vestuvių šventė?

Vestuvių fotografai darbą privalo pradėti nuo pat šios šventės pradžios. Jei žiūrite įvairius užsienio kūrėjų filmus, tikriausiai galvojate, jog jaunikis negali matyti nuotakos iki pat bažnytinės ceremonijos dalies. Jei taip manote, turėtumėte žinoti, jog Lietuvoje ši tradicija nėra itin paplitusi. Žinoma, kai kurie klientai gali šventę suplanuoti ir taip, tačiau dažniausiai nuo pat vestuvių pradžios būsimi sutuoktiniai jau būna kartu, todėl vestuvių fotografai atvažiuoja ten, kur nuotaka ir jaunikis susitinka. Tai gali būti jų namai, nuo kurių neretai ir prasideda vestuvių fotosesija. Šioje vietoje susitinka ir dalis draugų bei giminaičių, todėl protinga būtų įamžinti šias šventės dienos pradžios akimirkas.

Po šio susitikimo, paprastai būna įprasta važiuoti į bažnyčią ar civilinės metrikacijos skyrių. Jei ceremonija vyks bažnyčioje, santuoka bus įforminta būtent ten, ir į jokias atskiras įstaigas važiuoti nereikės. Visi patyrę vestuvių fotografai žino, jog ši ceremonijos dalis yra pati svarbiausia, todėl svarbu įamžinti kiekvieną momentą. Svarbiausi jų – įžadų davimas, apsikeitimas žiedais ir bučinys. Taip pat – vestuvių fotografai, fotografuoja eiseną link altoriaus, bei atskirus šventės dalyvius. Pasibaigus bažnytinei vestuvių daliai vestuvių fotosesija tęsiasi lauke. Jaunieji gali pozuoti bendrai nuotraukai su šventės svečiais, arba atskiri šventės dalyviai, pozuoti grupelėmis.

Įforminus santuoką, neretai vestuvių fotografai važiuoja kartu su dalyviais pasivažinėti po miestą, įsiamžinti įvairiose miesto ar  vietovės vietose. Taip pat šios ceremonijos dalies metu įprastos ceremonijos, pavyzdžiui nuotaka nešama per tiltą ir panašios tradicijos, kurias įamžinti nėra taip sudėtinga. Kai kurie vestuvių fotografai būna užsakyti ir šventei po oficialios vestuvių dalies, tokiu atveju, vakarop gali tekti važiuoti į pokylių salę, kur vyks likusi šventės dalis. Tokiu atveju vestuvių fotografai įamžina linksmiausias šventės akimirkas, šokius bei kitas linksmybes.

Šiame straipsnyje buvo aptartos pagrindinės vestuvių fotosesijos dalys, kurioms turėtų nusiteikti būsimi vestuvių fotografai. Juk visuomet prieš dirbant tam tikrą darbą pravartu sužinoti apie jo eigą ir ko galima tikėtis iš ceremonijos.