Viskas ką turite žinoti apie palaikų pervežimo iš užsienio dokumentaciją

Lietuvių mirčių užsienyje skaičius kasmet auga, tam yra daug priežasčių: užslėptos ligos, žmogžudystės, vis dažniau – nelaimingi atsitikimai darbe ir savižudybės.

Kai žmogus miršta savo gyvenamojoje vietoje, apie kūno gabenimą klausimų nekyla. Ši problema iškyla, kai artimas žmogus miršta užsienyje, nes tai susiję su sudėtinga formalia ir logistine procedūra. Todėl pirmiausia reikia susirasti repatriacijos paslaugas teikiančią įmonę, kuri pasirūpintų tarptautiniu mirusiojo pervežimu iš užsienio. Į tokios įmonės paslaugų sritį dažniausiai įeina visų formalumų, leidimų ir vidaus procedūrų, susijusių su palaikų įvežimu į mūsų šalį, tvarkymas.

Kūno parvežimo iš užsienio procedūra

Pirmas žingsnis – prašymo pateikimas
Norint pargabenti kūną į Lietuvą, reikia pateikti atitinkamą prašymą dėl būsimo palaikų laidojimo vietos. Prašymą gali pateikti mirusiojo artimieji. Prašyme turi būti nurodyta: pavardė, vardas, gimimo data ir vieta, paskutinė mirusiojo gyvenamoji vieta, mirties data ir vieta, vieta, iš kurios bus gabenamas kūnas, laidojimo vieta, transporto priemonė, kuria bus vežami palaikai, pareiškėjo pavardė, vardas, gyvenamosios vietos adresas ir jo numeris bei asmens dokumentas. Taip pat turi būti pateiktas mirties liudijimas ar kitas dokumentas, patvirtinantis mirties faktą ir jos priežastį.

• Antras žingsnis – leidimas pervežti palaikus
Leidimas vežti kūną perduodamas į atitinkamą Lietuvos konsulinę įstaigą, esančią šalyje, iš kurios norima įvežti kūną.

• Trečias žingsnis – pažymėjimas kūno transportavimui
Remdamasis minėtu sprendimu, Lietuvos konsulas išduoda pažymą kūno ar pelenų gabenimui.
Kiekvienoje šalyje dažnai taikomos skirtingos velionio pervežimo procedūros, todėl svarbu, kad laidojimo namai, kurių paslaugomis tikime, gerai išmanytų reglamentus ir atskirų šalių specifiką. Kadangi palaikų atvežimas iš užsienio yra susijęs su daugybe formalumų, verta pasinaudoti tokiose paslaugose besispecializuojančios įmonės pagalba. paskirtis.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>