Žvynelinė galvoje – ką reikia žinoti?

Galvos odos psoriazė yra lėtinė uždegiminė odos liga. Ant odos atsiranda pleiskanojančių ir pleiskanojančių dėmių. Sausas epidermis yra pleiskanojantis ir niežtintis, o tai gali sukelti didelį diskomfortą. Kokios yra psoriazės atsiradimo priežastys? Kokie yra dažniausiai pasitaikantys galvos psoriazės simptomai? Ar galima veiksmingai gydyti galvos psoriazę?

Galvos psoriazė – priežastys

Genetika daro didelę įtaką galvos odos psoriazės formavimui. Jei šeimoje yra psoriazės problemų, yra didelė tikimybė, kad ji pasirodys ir kitiems šeimos nariams. Galvos odos psoriazės priežastis taip pat gali būti imuninės sistemos sutrikimai, aplinkos veiksniai, tokie kaip trauma, alkoholis, virusinės ir bakterinės infekcijos, nėštumas, tatuiruotės, psichinis stresas ir tam tikrų vaistų vartojimas.

Galvos žvynelinė yra susijusi su pagreitėjusiu epidermio ląstelių dalijimusi. Paprastai ląstelių vystymosi, brendimo ir mirties procesas trunka apie 26–28 dienas. Esant odai su patogeniškais reiškiniais t. y. psoriaze – šis procesas yra sutrumpinamas iki 4 dienų. Senos ląstelės negali atsiplėšti, kai atsiranda naujų. Dėl to sustorėja sergantis epidermis, ant odos susidaro baltų žvynelių sluoksnis.

Galvos psoriazė – simptomai

Galvos odos psoriazės simptomai yra niežulys, deginimas, raudoni plotai, sausos ir sluoksniuotos pleiskanos. Odos pažeidimai gali išplisti į per galvą, įskaitant kaktą, kaklą ir ausų sritį. Galvos odos psoriazę taip pat gali lydėti plaukų slinkimas. Simptomai taip pat gali būti pastebimi ant alkūnių, kelių, rankų ir veido.

Galvos psoriazė – gydymas

Jei diagnozuota galvos odos psoriazė, neturėtumėte savarankiškai gydyti šios būklės šampūnais nuo pleiskanų, kuriuos galima įsigyti vaistinėse. Gydymą turėtų atlikti specializuotas dermatologas. Tinkamus vaistinius preparatus, tokius kaip kremai ir šampūnai, galima įsigyti pagal receptą, o jų vartojimą turi atidžiai nustatyti gydytojas.

Psoriazė yra liga, kurią šiais laikais galime palengvinti. Nėra veiksmingo ir vienintelio vaisto, galinčio susidoroti su šia liga. Todėl gydymas apima šveičiamųjų vaistų, kurie pašalina odos sluoksnį, naudojimą. Šiame etape dažniausiai vaistų sudėtyje yra salicilo rūgšties, karbamido ir sieros. Kitas etapas yra uždegiminio proceso slopinimas, siekiant šampūnų ir losjonų, kuriuose yra vitamino D3 darinių. Siekiant sumažinti varginantį niežulį, lydintį galvos psoriazę, rekomenduojama gerti antihistamininius vaistus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>